REKLAMA
REKLAMA

OŚWIADCZENIE ws. finansowania brzozowskiej onkologii

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W związku z nagminnie pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi finansowania działań rozwojowych brzozowskiej onkologii – jako osoba najbardziej zorientowana i obeznana w temacie – informuję jak wygląda stan faktyczny.

W 2011 r. ówczesny Zarząd Województwa Podkarpackiego przeznaczył na rozwój onkologii w Brzozowie  kwotę pięciu milionów złotych.  Docelowo brzozowski szpital miał otrzymać 10 mln – drugie 5 mln zł w kolejnym 2012 r.

Niestety w budżecie województwa na 2012 r. taka pomoc dla Brzozowa się nie pojawiła. Podobnie nie zarezerwowano tych pieniędzy w planach budżetowych na rok 2013, dlatego II etap inwestycji finansowany był kredytem bankowym.

Sytuacja zmieniła się dopiero w drugiej połowie 2013 roku, kiedy po odwołaniu dotychczasowego Zarządu Województwa Podkarpackiego został powołany nowy Marszałek i nowy Zarząd Województwa. Od tego czasu funkcję Członka Zarządu pełni Pan Tadeusz Pióro i to on odpowiada za zagadnienia ochrony zdrowia.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że to właśnie z Jego inicjatywy wrócił temat pomocy dla Szpitala w Brzozowie, czego dowodem były kolejne przekazane pieniądze  – w 2013 roku – w kwocie półtora miliona złotych.

Na wyjaśnienie zasługuje również kwestia stanu zatrudnienia i planów rozwojowych szpitala w Brzozowie, mocno krytykowana przez pseudoreformatorów służby zdrowia. Nadmieniam, że zarówno liczba osób, jak i wszelkie plany rozwojowe szpitala są systematycznie analizowane i dostosowane do istniejących potrzeb.

Antoni Kolbuch
Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie

28-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook