REKLAMA
REKLAMA

Oszuści chcieli wybrać 5,5 tys. dolarów. Pieniądze pochodziły ze sfingowanych aukcji internetowych

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, obywateli Rumunii. Młodzi ludzie w wieku od 25 do 30 lat usiłowali wypłacić z konta bankowego pieniądze w kwocie ponad 5,5 tys. dolarów amerykańskich.

Jak ustalili policjanci, pieniądze te pochodziły od osób oszukanych na aukcjach internetowych.

Według policyjnych ustaleń nie było to jedyne przestępstwo, którego się dopuścili. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W jednej z palcówek bankowych w Domaradzu młodzi ludzie posługując się francuskim i norweskim dokumentem tożsamości chcieli wypłacić z konta bankowego ponad 5,5 tys. dolarów amerykańskich. Sytuacja ta wzbudziła podejrzenia pracowników banku, którzy zaalarmowali funkcjonariuszy. Policjanci z posterunku w Domaradzu zatrzymali trzy osoby.

Zatrzymanymi okazali się obywatele Rumunii, 27-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 25 i 30 lat. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu a samochód, którym się poruszali na parking strzeżony. Przy zatrzymanych i w zabezpieczonym samochodzie policjanci ujawnili pieniądze w kwocie blisko 30 tys. zł, kilka telefonów komórkowych oraz kilka dokumentów tożsamości. Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo, którego zatrzymani dopuścili się na terenie naszego kraju. Jak się okazało zabezpieczone pieniądze pochodziły z przelewów od osób oszukanych na aukcjach internetowych. Wśród pokrzywdzonych są osoby z różnych krajów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzozowie.

Na piątkowym posiedzeniu sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za oszustwo kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

źródło: KWP,
foto: sxc.hu

09-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)