REKLAMA
REKLAMA

Papierosowy weekend

Podczas długiego weekendu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkakrotnie zatrzymywali papierosy pochodzące z przemytu. Łącznie od czwartku (14 sierpnia) do niedzieli (17 sierpnia) strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego OSG zabezpieczyli 4 900 paczek papierów o wartości ponad 57 tysięcy złotych.

Dwie największe kontrabandy zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej oraz z Placówki Straży Granicznej w Krościenku.

W  czwartek 14 sierpnia  strażnicy graniczni z Krościenka wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej ujawnili w samochodzie marki Volkswagen LT, 1000 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy.  Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy w wieku 19 lat i 30 lat. Papierosy ukryte były w podłodze oraz w przegrodzie między częścią bagażową a osobową pojazdu. Mężczyźni powiedzieli, że chcieli dowieźć papierosy do Przemyśla a następnie sprzedać je z zyskiem.  Wartość zatrzymanych papierosów to 12 tysięcy złotych. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Służby Celnej.

Natomiast strażnicy graniczni z Korczowej, w niedzielę 17 sierpnia, ujawnili 3 500 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Znajdowały się one w samochodzie osobowym zatrzymanym do kontroli drogowej w okolicach Radymna. Pojazdem marki Peugeot 307 kierował 48 – letni mieszkaniec województwa śląskiego. Papierosy nie były ukryte , przewożone były w bagażniku i na tylnym siedzeniu samochodu. Mężczyzna powiedział, że papierosy kupił od nieznanych mu bliżej osób i miał jedynie przewieźć je na teren województwa śląskiego a następnie przekazać innym osobom. Wartość zatrzymanej kontrabandy oszacowano na 41 tysięcy złotych . Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie karne w związku z popełnieniem przestępstwa skarbowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

BOSG

18-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)