REKLAMA
REKLAMA

Partnerzy w służbie i w sportowej rywalizacji. Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych (ZDJĘCIA)

ŁUPKÓW / PODKARPACIE. 12 i 13 czerwca na strzelnicy ZK w Łupkowie spotkali się po raz kolejny dobrzy znajomi – mundurowi z polskich formacji operujących na terenie województwa podkarpackiego oraz funkcjonariusze służby więziennej i policji z Węgier oraz ze Słowacji

, aby rozegrać VIII już, Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu Karpaty

Patronat nad zawodami objął Dyrektor Generalny Służby Więziennej – gen. Jacek Włodarski, uświetniając je osobistym uczestnictwem. Pan generał przywitał przybyłych gości, dokonał uroczystego otwarcia tej międzynarodowej imprezy i życzył jej uczestnikom sukcesów w rywalizacji sportowej. O wysokiej randze zawodów świadczyła również obecność na nich Zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej – płk. Jacka Kitlińskiego, Dyrektorów Okręgowych Służby Więziennej; z Rzeszowa – ppłk. Andrzeja Leńczuka (gospodarza zawodów), z Warszawy – płk. Anny Ossowskiej-Rembeckiej, z Krakowa – płk. Krzysztofa Treli oraz z Lublina – ppłk. Włodzimierza Jacka Głucha, a także przedstawicieli kierownictwa różnych podkarpackich służb mundurowych oraz lokalnych władz samorządowych. Z zagranicy przybyli natomiast płk Tibor Sotak – Dyrektor Aresztu Śledczego w Preszowie i płk Marian Lesko – Komendant Powiatowy Policji w Preszowie (Słowacja) oraz płk Laslo Joú – Dyrektor Zakładu Karnego w Sàtoraljaújhely (Węgry).

Galeria zdjęć na stronie: zdjecia.bieszczady24.pl

Galeria zdjęć na stronie: zdjecia.bieszczady24.pl

W przemówieniu otwierającym zawody, ich gospodarz – płk Andrzej Leńczuk stwierdził, iż Służbę Więzienną napawa dumą, że łupkowskie „Strzelby”, jak zwykło się potocznie nazywać naszą rywalizację – na stałe zagościły już w kalendarzu imprez krajowych i zagranicznych służb mundurowych. Dyrektor Okręgowy SW w Rzeszowie poprosił również, aby łupkowskiej imprezy nie traktować wyłącznie w kategoriach rywalizacji sportowej, ale również, a może przede wszystkim jako okazję do spotkania z kolegami z innych – polskich i zagranicznych formacji mundurowych, która będzie znakomitą platformą nie tylko do podniesienia poziomu wyszkolenia strzeleckiego ale też do wymiany doświadczeń zawodowych oraz wzajemnej integracji.

Dla wszystkich uczestników VIII Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu Karpaty strzelectwo stanowi pasję i jest sposobem na samodoskonalenie, dlatego organizatorzy zadbali o możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w technice uzbrojenia i wyposażenia strzeleckiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się towarzyszące zawodom wystawy i pokazy asortymentu handlowego w zakresie broni, amunicji oraz wyposażenia obronnego i ochronnego, zorganizowane m.in. przez: Fabrykę Broni Łucznik-Radom, Fabrykę Amunicji Pionki i Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „Maskpol”. W zawodach do rywalizacji stanęło 17 trzyosobowych drużyn, reprezentujących polskie i zagraniczne formacje mundurowe. Realizowano indywidualne i zespołowe konkurencje strzeleckie dla mężczyzn i kobiet z pistoletu Walter wz. 99 oraz pistoletu maszynowego Glauberyt wz. 98. Uzupełnieniem zmagań strzeleckich była konkurencja w zakresie rzutu granatem ćwiczebnym do wyznaczonego celu. O kolejności miejsc zajętych przez poszczególnych zawodników lub drużyny w danej klasyfikacji decydowała najwyższa ilość punktów, uzyskanych we wszystkich programowych konkurencjach łupkowskich zawodów.

Galeria zdjęć na stronie: zdjecia.bieszczady24.pl

W wyniku zmagań najlepszą męską drużyną mistrzostw okazali się funkcjonariusze Służby Więziennej z ZK w Łupkowie, drugie miejsce zajęli zawodnicy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (BiOSG) z Przemyśla, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca podkarpacką Ligę Obrony Kraju. Indywidualnie w klasyfikacji mężczyzn, na pierwszym miejscu, zawody ukończył Krzysztof Lis z BiOSG w Przemyślu, drugim w kolejności był Waldemar Janicki z ZK w Łupkowie, natomiast trzecie miejsce zajął Jarosław Wirth z BiOSG w Przemyślu. W klasyfikacji indywidualnej kobiet, na pierwszym miejscu, zawody ukończyła Jana Stiblirowa – funkcjonariuszka słowackiej policji z Preszowa, druga w kolejności była Katarzyna Popowicz z BiOSG w Przemyślu, a trzecie miejsce zajęła Joaanna Siepioła z tej samej formacji. Natomiast w klasyfikacji drużynowej kobiet najwyżej premiowane miejsce zajęły panie z BiOSG w Przemyślu, drugie były słowackie policjantki z Preszowa, a na trzecim miejscu uplasowały się funkcjonariuszki SW z ZK w Łupkowie. Finaliści konkurencji indywidualnych i zespołowych zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami, pucharami oraz upominkami i nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez wystawców oraz władze samorządowe regionu. Wręczali je organizatorzy i sędziowie zawodów.

Podczas zawodów zachowane zostały zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Rywalizacja toczyła się miłej i sportowej atmosferze. Uczestnicy imprezy wymieniali się doświadczeniami z zakresu problematyki funkcjonowania polskich i zagranicznych formacji mundurowych. Spotkania takie zawsze owocują nowymi przyjaźniami, lepszą współpracą i współdziałaniem w codziennej służbie.

Galeria zdjęć na stronie: zdjecia.bieszczady24.pl

tekst i zdjęcia: mjr Henryk Antoniewicz

16-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)