REKLAMA
REKLAMA

Petr Šinágl powalczy o obronę tytułu z Ciarko PBS Bank KH Sanok

Petr Šinágl parafował umowę na sezon 2014/2015 z Ciarko PBS Bank. Napastnik rodem z Czech był jedną z kluczowych postaci zespołu w poprzednim sezonie. Włodarze wierzą, że podobnie będzie w kolejnym.

Petr Šinágl urodził się 18 lutego 1982 roku. Ma 176 cm wzrostu i waży 78 kg. Swoją karierę sportową rozpoczynał w klubie Karlovy Vary. W wieku 18-lat zadebiutował w czeskiej Extralidze.

Występował m.in. w HC Berounsti Medvedi, HC Hradec Kralove, HC Plzen, HC Kladno, a przed pojawieniem się w Polsce, przez trzy lata strzelał bramki dla HC Litomerice. W czeskiej najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 55 spotkań, zapisując na swoje konto 3 gole i 4 asysty, natomiast na zapleczu ligi czeskiej wystąpił w 458 meczach, w których zdobył 247 punktów, za 75 goli i 172 asysty.

Czech trafił do Polski przed sezonem 2013/2014 i podpisał kontrakt z Ciarko PBS Bank KH Sanok. W mistrzowskim, jak się okazało sezonie, zagrał w 59 spotkaniach i zanotował 29 goli oraz 50 asyst. Na ławce kar spędził 83 minuty.

Jestem zadowolony z pobytu w Sanoku. Dostałem od działaczy ofertę przedłużenia kontraktu i szybko się porozumieliśmy. W drużynie panowała bardzo dobra atmosfera, dlatego cieszę się, że będę mógł z kolegami walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego. Wiadomo, że nie będzie to łatwe, bo inne zespoły też się wzmacniają – mówi „Szino”, którego umowa będzie obowiązywała do końca sezonu.

Czeski napastnik dołączy do drużyny na początku sierpnia, podczas przygotowań na lodzie.

źródło: Red., Ciarko PBS Bank KH Sanok

03-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)