REKLAMA
REKLAMA

Petr Šinágl powalczy o obronę tytułu z Ciarko PBS Bank KH Sanok

Petr Šinágl parafował umowę na sezon 2014/2015 z Ciarko PBS Bank. Napastnik rodem z Czech był jedną z kluczowych postaci zespołu w poprzednim sezonie. Włodarze wierzą, że podobnie będzie w kolejnym.

Petr Šinágl urodził się 18 lutego 1982 roku. Ma 176 cm wzrostu i waży 78 kg. Swoją karierę sportową rozpoczynał w klubie Karlovy Vary. W wieku 18-lat zadebiutował w czeskiej Extralidze.

Występował m.in. w HC Berounsti Medvedi, HC Hradec Kralove, HC Plzen, HC Kladno, a przed pojawieniem się w Polsce, przez trzy lata strzelał bramki dla HC Litomerice. W czeskiej najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 55 spotkań, zapisując na swoje konto 3 gole i 4 asysty, natomiast na zapleczu ligi czeskiej wystąpił w 458 meczach, w których zdobył 247 punktów, za 75 goli i 172 asysty.

Czech trafił do Polski przed sezonem 2013/2014 i podpisał kontrakt z Ciarko PBS Bank KH Sanok. W mistrzowskim, jak się okazało sezonie, zagrał w 59 spotkaniach i zanotował 29 goli oraz 50 asyst. Na ławce kar spędził 83 minuty.

Jestem zadowolony z pobytu w Sanoku. Dostałem od działaczy ofertę przedłużenia kontraktu i szybko się porozumieliśmy. W drużynie panowała bardzo dobra atmosfera, dlatego cieszę się, że będę mógł z kolegami walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego. Wiadomo, że nie będzie to łatwe, bo inne zespoły też się wzmacniają – mówi „Szino”, którego umowa będzie obowiązywała do końca sezonu.

Czeski napastnik dołączy do drużyny na początku sierpnia, podczas przygotowań na lodzie.

źródło: Red., Ciarko PBS Bank KH Sanok

03-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)