Pierwsze udane starty łyżwiarzy Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego Górnik

Startami w Inzell na krytym torze lodowym, zainaugurowali sezon 2014/2015, sanoccy łyżwiarze. W zawodach międzynarodowych seniorów, 11 października, starował Piotr Michalski najlepszy obecnie zawodnik Górnika

, uzyskał na 500 m 36,71 sek. I zajął 19 miejsce. Wynik gorszy od jego rekordu życiowego o  0,01 sek. Natomiast na 1000 m. z wynikiem 1.12,17  zajął 12 miejsce i poprawił rekord życiowy o 1,07 sek.

W tym terminie na zawodach dla juniorów wystartował  Marcel Drwięga. Na 500 m uzyskał  38,96 sek.  zajmując 6 miejsce,  na 1000 m  zajął 1 miejsce i uzyskał 1.17,46. Wyniki te są  nieznacznie gorsze od jego rekordu życiowego.

Piotr Michalski

W dniach 24-25 października również w obsadzie międzynarodowej startowało 3 zawodników Górnika: Piotr Michalski na 500 m w pierwszym dniu zajął 5 miejsce za Arturem Nogalem i Zbigniewem Bródką –  uzyskał czas 36,69 sek. a w drugim był 3 za Arturem Nogalem i zawodnikiem włoskim, wygrywając z Konradem Niedźwiedzkim i Zbigniewem Bródką i uzyskał czas 36,42sek. Obydwa wyniki są  lepsze od jego rekordu życiowego.  Na 1000 m zajął 5 miejsce z czasem 1.12,10 sek. ,a na 1500 m  był 13 z czasem 1.53,07. Czas na 1000 m jest nowym, kolejnym, rekordem  życiowym.

Marcel Drwięga startował razem ze seniorami stąd jego miejsca były odleglejsze. Na 500 m zajął 25 miejsce (na tym dystansie startowało 69 zawodników) z czasem 38,62 sek. Na 1000 m był 26 z czasem 1.16,28 sek. natomiast na 1500 m zajął 35 miejsce (na 72 startujących) z czasem 1.58,42 sek.  Wyniki te są nowymi rekordami życiowymi. Wynik na 1500 m daje mu Mistrzowską Klasę Sportową.

Szymon Wysocki na 1000 m  uzyskał czas 1.20,69 sek., a na 1500 m 2.06,18 – zajmując dalekie miejsca.

Marcel Drwięga z ojcem a jednocześie trenerem Markiem Drwięga

Piotr Michalski jest od lipca br. członkiem kadry narodowe seniorów. Jest najmłodszym zawodnikiem kadry mężczyzn. Jeszcze w ubiegłym roku startował wśród juniorów. Zawody w Inzell były dla kadrowiczów kwalifikacjami do startu w Pucharze Świata Seniorów.

Piotr Michalski uzyskał już w pierwszych zawodach limit ISU (Międzynarodowa Unia Łyżwiarska) na 1000 m . Na dystansie 500 m – jego koronnym dystansie, limit uzyskał w drugim dniu. Nasz zawodnik jest w składzie 7 osobowej kadry Polski mężczyzn na wyjazd  do Obihiro – Japonia i Seul – Korea.  Wystartuje na 500 m w dniach 14-16 oraz 21-23 listopada br.

Marcel Drwięga ma zapewnione starty w Pucharze Świata Juniorów,  gdyż  posiada limity na wszystkie dystanse rozgrywane w ramach Pucharu Świata Juniorów. Jest jednym z najlepszych juniorów w Polsce. Trenerem zawodników jest Marek Drwięga ojciec Marcela.