REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej szkolą się w jeździe na motocyklach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od początku września w Komendzie oraz w Placówkach  Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzone są szkolenia doskonalące z zakresu nauki jazdy motocyklami do pojemności 125 cm³.

W sierpniu bieżącego roku w życie weszły nowe przepisy, które umożliwiają osobom posiadającym prawo jazdy kategorii B, kierowanie motocyklami o pojemności do 125 cm³. Prawo jazdy kategorii A nie jest już w takich przypadkach wymagane.

Głównym celem szkolenia prowadzonego w Bieszczadzkim OSG, jest przygotowanie funkcjonariuszy, posiadających prawo jazdy kategorii B do bezpiecznej jazdy na motocyklach podczas służby a przed wszystkim zwiększenie liczby funkcjonariuszy, którzy będą mogli podczas służby poruszać się na tego typu motocyklach.

Program szkolenia obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne jak i ćwiczenia praktyczne związane z obsługą i jazdą motocyklem.

Od września br. przeszkolonych zostało już 120 funkcjonariuszy. Na wiosnę rozpocznie się kolejna edycja szkoleń.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej dysponuje 70 motocyklami o pojemności do 125 cm³. Są one wykorzystywane do patrolowania granicy.

BOSG

06-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)