REKLAMA
REKLAMA

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Policjanci oddziału prewencji z Rzeszowa, pełniący służbę w Bieszczadach, zatrzymali wczorajszego wieczoru pijanego kierowcę. 64-letni kierujący peugeotem 206 w organizmie miał ponad 1,7 promila alkoholu.

Wczorajszego wieczoru w Cisnej policjanci zatrzymali kolejnego kompletnie pijanego kierowcę, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 64-letni mieszkaniec tej bieszczadzkiej wioski miał w organizmie 1,7 promila alkoholu i w tym stanie prowadził swojego peugeota 206.

Przypominamy, że jazda po spożyciu alkoholu jest przestępstwem, a eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami jest priorytetem pracy policjantów nie tylko „drogówki”. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila – grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również pasażerów, którzy są niejednokrotnie świadkami tego, jak pijana osoba siada za kółkiem. Nie można akceptować takiego zachowania i z całą konsekwencją należy reagować na tego typu postępowanie. Można to zrobić telefonując, nawet anonimowo, pod numer 112 i informując o takim zdarzeniu. To może uratować komuś życie.

KPP Lesko

25-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)