REKLAMA
REKLAMA

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Policjanci oddziału prewencji z Rzeszowa, pełniący służbę w Bieszczadach, zatrzymali wczorajszego wieczoru pijanego kierowcę. 64-letni kierujący peugeotem 206 w organizmie miał ponad 1,7 promila alkoholu.

Wczorajszego wieczoru w Cisnej policjanci zatrzymali kolejnego kompletnie pijanego kierowcę, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 64-letni mieszkaniec tej bieszczadzkiej wioski miał w organizmie 1,7 promila alkoholu i w tym stanie prowadził swojego peugeota 206.

Przypominamy, że jazda po spożyciu alkoholu jest przestępstwem, a eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami jest priorytetem pracy policjantów nie tylko „drogówki”. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila – grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również pasażerów, którzy są niejednokrotnie świadkami tego, jak pijana osoba siada za kółkiem. Nie można akceptować takiego zachowania i z całą konsekwencją należy reagować na tego typu postępowanie. Można to zrobić telefonując, nawet anonimowo, pod numer 112 i informując o takim zdarzeniu. To może uratować komuś życie.

KPP Lesko

25-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)