REKLAMA
REKLAMA

Polscy olimpijczycy będą trenować w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od 13-26 sierpnia br. Sanok stanie się miejscem treningów polskich łyżwiarzy szybkich, na czele z medalistami olimpijskimi. To tutaj będą się przygotowywać do startu w nowym sezonie.

Sanocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie gościł m.in. Zbigniewa Bródkę (mistrz olimpijski), jego kolegów z brązowej drużyny olimpijskiej: Jana Szymańskiego, Konrada Niedźwiedzkiego, a także Artura Nogala oraz kadrowiczki Luizę Złotkowską, Katarzynę Woźniak i Natalię Czerwonkę. W Sanoku zobaczymy także sanoczankę z pochodzenia, medalistkę olimpijską – Katarzynę Bachledę – Curuś. Nie zabraknie również Piotra Michalskiego (SKŁ Górnik Sanok), który trenuje z kadrą.

Nasi łyżwiarze przez 2 tygodnie będą szlifować formę na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Miasto konsekwentnie rozbudowuje bazę sportową, modernizuje ją i dostosowuje do potrzeb mieszkańców, turystów i sportowców.
– Dla przyjeżdżających do Sanoka sportowców na pewno ważne jest to, że w jednym kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mają do dyspozycji: tor do jazdy na łyżwach w zimie, a w lecie do jazdy na rolkach, nowoczesną halę widowiskowo-sportową Arena Sanok z lodowiskiem, basen pływacki, korty tenisowe otwarte i kryte, a także hotel z pełnym zapleczem fitness i odnowy biologicznej oraz olbrzymie tereny zieleni publicznej – wylicza dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.
Sportowcy od lat wybierają Sanok, jako miejsce na zgrupowania. Przemawia za tym nie tylko odpowiednia baza sportowa, ale także sprzyjające warunki do treningów.

– Ukształtowanie terenu Sanoka i okolic świetnie sprawdza się, jeśli chodzi o trening rowerowy, biegowy, wrotkarski, a właśnie to będzie część przygotowania kadry do sezonu. Niebagatelne znaczenie ma także możliwość skorzystania o tej porze roku z lodu w hali widowiskowo-sportowej Arena Sanok – mówi Romuald Kaszubowicz, prezes POZŁSiW.

Walory bazy sportowej podniosłoby na pewno zadaszenie istniejącego w Sanoku toru do jazdy szybkiej, jednego z czterech w Polsce, o co Miasto Sanok zabiega od lat.
– Znając już podjęte  decyzje co do zadaszenia toru lodowego w Polsce, wraz z władzami Miasta oraz POZŁSiW, czynimy starania o zadaszenie sanockiego toru, jako obiektu treningowego, bo w takiej funkcji figurował on w naszych rozmowach z PZŁS i PKOL, dotyczących planowanej organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 r. – mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR Sanok oraz przewodniczący Komisji Infrastruktury PZŁS.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku
foto: archiwum UM Sanok

25-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook