REKLAMA
REKLAMA

„Po nitce do kłębka”. Zatrzymano 10 nielegalnych imigrantów z Wietnamu

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Grupę 10 nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymali w Wólce Kosowskiej k. Warszawy funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Szeroko zakrojone działania bieszczadzkich funkcjonariuszy rozpoczęły się w momencie wykrycia śladów

przekroczenia polsko – ukraińskiej granicy państwowej niedaleko miejscowości Arłamów.

Prowadzone rozpoznanie wiodło do znanej już Straży Granicznej podwarszawskiej miejscowości Wólka Kosowska. Tutaj skupiają się największe w okolicach Warszawy grupy imigrantów z Azji.

Pośród wielu z nich dużą liczbę stanowią cudzoziemcy nielegalnie przebywający w Polsce. Miejsce to, ze względu na jego charakter, rozległość a także doskonałą organizację nielegalnie przebywających w Polsce imigrantów, jest szczególnie trudne do skontrolowania.

19 maja, tuż po godzinie 18, funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG przy wsparciu swoich kolegów z Warszawy (Nadwiślański Oddział SG) na podstawie prokuratorskiego nakazu, rozpoczęli sprawdzanie pomieszczeń i osób w nich mieszkających.

W wyniku kontroli funkcjonariusze zatrzymali 10 ob. Wietnamu.  W grupie tej są dwie kobiety, w tym jedna nieletnia (16 lat).

Zatrzymani nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Wszyscy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy Polski. Czworo z nich przyznało, że przekroczyło granicę w Bieszczadach. Pozostali nie umieli określić miejsca przekroczenia.

Z wyjaśnień wynika, że część zatrzymanych miała pracować w Polsce, a część chciała udać się do Europy Zachodniej.
23 maja, postanowieniem Sądu Rejonowego w Przemyślu zatrzymani Wietnamczycy zostali osadzeni w Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, a małoletnia w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej. Tam będą oczekiwać na potwierdzenie danych personalnych i dalszą procedurę powrotową.

BOSG

27-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)