REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

„Po nitce do kłębka”. Zatrzymano 10 nielegalnych imigrantów z Wietnamu

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Grupę 10 nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymali w Wólce Kosowskiej k. Warszawy funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Szeroko zakrojone działania bieszczadzkich funkcjonariuszy rozpoczęły się w momencie wykrycia śladów

przekroczenia polsko – ukraińskiej granicy państwowej niedaleko miejscowości Arłamów.

Prowadzone rozpoznanie wiodło do znanej już Straży Granicznej podwarszawskiej miejscowości Wólka Kosowska. Tutaj skupiają się największe w okolicach Warszawy grupy imigrantów z Azji.

Pośród wielu z nich dużą liczbę stanowią cudzoziemcy nielegalnie przebywający w Polsce. Miejsce to, ze względu na jego charakter, rozległość a także doskonałą organizację nielegalnie przebywających w Polsce imigrantów, jest szczególnie trudne do skontrolowania.

19 maja, tuż po godzinie 18, funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG przy wsparciu swoich kolegów z Warszawy (Nadwiślański Oddział SG) na podstawie prokuratorskiego nakazu, rozpoczęli sprawdzanie pomieszczeń i osób w nich mieszkających.

W wyniku kontroli funkcjonariusze zatrzymali 10 ob. Wietnamu.  W grupie tej są dwie kobiety, w tym jedna nieletnia (16 lat).

Zatrzymani nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Wszyscy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy Polski. Czworo z nich przyznało, że przekroczyło granicę w Bieszczadach. Pozostali nie umieli określić miejsca przekroczenia.

Z wyjaśnień wynika, że część zatrzymanych miała pracować w Polsce, a część chciała udać się do Europy Zachodniej.
23 maja, postanowieniem Sądu Rejonowego w Przemyślu zatrzymani Wietnamczycy zostali osadzeni w Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, a małoletnia w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej. Tam będą oczekiwać na potwierdzenie danych personalnych i dalszą procedurę powrotową.

BOSG

27-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)