REKLAMA
REKLAMA

Pocisk z ukraińskiego kałashnikowa uderzył w budynek mieszkalny na Podkarpaciu

Pocisk wystrzelony przez ukraińskie służby graniczne otarł się o elewację budynku mieszkalnego jednej z podkarpackich miejscowości. Nikomu nic się nie stało. Na dzisiaj zaplanowano spotkanie przedstawicieli polskiej Straży Granicznej z funkcjonariuszami zza wschodniej granicy w celu wyjaśnienia incydentu.

Tomasz Sokołowski

Do zdarzenia doszło wczoraj. Mieszkaniec Jaksmanic (gmina Medyka) zaalarmował Straż Graniczną, po znalezieniu pocisku karabinowego, który otarł się o elewację jego budynku. Strażnicy zabezpieczyli teren.

Odnaleziony pocisk pochodzi z karabinu kałashnikow, kaliber 5,56 mm, ok. 2,5 cm długości – relacjonuje mjr SG Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i dodaje: – Kilkaset metrów od polskiej granicy, znajduje się strzelnica, na której ćwiczenia odbywali funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. Zgodnie z przyjętymi zasadami obowiązującymi służby graniczne Polski i Ukrainy, placówka SG w Medyce została we wtorek rano poinformowana o zamiarze odbycia ćwiczeń strzeleckich.

Po zabezpieczeniu terenu, sprawa została przekazana policji.

Na miejscu pracowali policyjni śledczy, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Pod nadzorem prokuratury zostanie przeprowadzone postępowanie w tej sprawie.

W środę ma dojść do spotkania polskich i ukraińskich służb granicznych, na którym zostaną omówione okoliczności incydentu.

źródło: Red., BOSG, KMP Przemyśl.

foto: sxc.hu

 

 

30-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)