REKLAMA
REKLAMA

Podczas długiego weekendu zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Podczas trwającego długiego weekendu policjanci ujawnili aż czterech nietrzeźwych kierujących, którzy kierowali pojazdami po drogach publicznych. Za popełnione przestępstwa mężczyźni będą odpowiadać przed sądem.

Długi weekend za nami. W tym czasie sanoccy policjanci pełnili służbę na drogach powiatu. Czas ten minął podróżującym bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Niestety w ciągu ostatnich dwóch dni na drogach naszego powiatu zatrzymano aż czterech nietrzeźwych kierujących, którzy prowadząc pojazdy mechaniczne stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W nocy z soboty na niedzielę w Zabłotcach kilka minut przed godz. 3. policjanci ujawnili, że 21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego mając w organizmie 1,3 promila alkoholu kierował BMW.

W niedzielę w Sanoku na ul. Mickiewicza około godz. 9, policjanci zatrzymali do kontroli 42-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który mając w organizmie ponad promil alkoholu kierował volkswagenem.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany tego samego dnia w Hłomczy o godz. 14.20. 37-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował samochodem marki Renault. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało u niego niemal 2 promile alkoholu.

Wczoraj przed godz. 1 w nocy, do kontroli drogowej w miejscowości Stróże Małe został zatrzymany 26-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości kierował volkswagenem. Badanie kontrolno-pomiarowe wykazało, że miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Kierowcy będą odpowiadać przed sądem za popełnienie przestępstwa z art. 178a kk.

Fakt, że w ciągu dwóch dni zostało ujawnionych i zatrzymanych czterech nietrzeźwych kierujących, budzi niepokój. Jednak jeszcze większy niepokój budzi fakt, że w dwóch przypadkach wraz z kierującymi podróżowali pasażerowie i żaden z nich nie udaremnił dalszej jazdy nietrzeźwemu kierowcy. Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze stanowi ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg i nie bez powodu nazywany jest „potencjalnym zabójcą”.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe oraz częstsze akcje skierowane na eliminację nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego.

źródło: KPP Sanok
foto: sxc.hu

07-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)