REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: CBŚ przecięło kanał przemytu narkotyków

Policjanci CBŚ KGP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze międzynarodowym, działającą głównie na terenie Holandii, województw dolnośląskiego, podkarpackiego i małopolskiego. W trakcie dwóch etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby

zajmujące się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Krosna i innych miejscowości. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę o czarnorynkowej wartości około 45 300 zł.

W listopadzie 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji przeprowadzili pierwszy etap operacji wymierzony w przemytników i handlarzy narkotykowych. Zatrzymali wówczas w trakcie transportu narkotyków dwie osoby.

W trakcie policyjnej akcji zabezpieczyli 1,5 kg amfetaminy, która za pośrednictwem zatrzymanych mieszkańców Podkarpacia miała trafić do odbiorców z terenu naszego województwa oraz na Ukrainę. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Realizacja drugiego etapu policyjnej operacji miała miejsce na terenie województw dolnośląskiego i małopolskiego. W wyniku tych działań policjanci CBŚ zatrzymali kolejnych dwóch członków rozpracowywanej grupy przestępczej, w tym kobietę, obywatelkę Federacji Rosyjskiej. W trakcie przeszukań policjanci ujawnili i zabezpieczyli m.in. 11 podrobionych banknotów o nominałach 100 euro. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo ich aresztował.

Jednocześnie policjanci CBŚ ustalili, że członkowie rozpracowywanej grupy wprowadzili do obrotu co najmniej kilkanaście kilogramów narkotyków i jednocześnie przygotowywali się do przemytu kilkudziesięciu kilogramów amfetaminy.

Podczas przeprowadzonych realizacji zabezpieczono od podejrzanych mienie o łącznej kwocie 38 730 złotych. Wobec trzech osób zostały wydane zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu narkotyków. Zatrzymani to osoby w wieku od 30 do 60 lat. Wszyscy byli już wcześniej karani za przestępstwa kryminalne.

Ustalony personalnie lider grupy jest poszukiwany listem gończym oraz wydano za nim europejski nakaz aresztowania.

Działania Centralnego Biura Śledczego doprowadziły do likwidacji istotnego kanału przemytu narkotyków z Holandii do Polski i na Ukrainę.

źródło: KWP

 

11-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)