REKLAMA
REKLAMA

Policyjna akcja – „Bezpieczna droga do szkoły” (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Od początku września brzozowscy policjanci aktywnie realizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem najmłodszych w drodze do szkoły, a podczas spotkań w szkołach uczyli zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

W ramach prowadzonej akcji, policjanci czuwali na bezpieczeństwem dzieci, m.in. prowadząc wzmożone kontrole pojazdów poruszających się w okolicach szkół i przedszkoli oraz udzielając pomocy w przekraczaniu jezdni przez najmłodszych.

„Bezpieczna droga do szkoły” to nie tylko działania policyjne na drogach. Od początku września, w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie powiatu brzozowskiego  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie prowadzili pogadanki, prelekcje i spotkania z dziećmi. W trakcie spotkań funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i nauczycielami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

W wielu miejscowościach brakuje chodników i dzieci muszą poruszać się poboczami. Działania policjantów w szczególności ukierunkowane były na najmłodszych użytkowników ruchu drogowego czyli uczniów klas pierwszych. Mundurowi tłumaczyli dzieciom jak należy zachować się przechodząc przez ulicę, dlaczego nie wolno przebiegać przez jezdnię. Omawiali także ogólne zasady bezpieczeństwa w domu, szkole i przypomnieli o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacjach zagrożenia.

Przypominamy, że to my dorośli odpowiadamy za bezpieczeństwo naszych dzieci, zróbmy więc wszystko by bezpiecznie dotarły one do szkoły i powróciły do domu. Nieważne jest czy droga do szkoły jest długa czy krótka, najważniejsze aby była ona bezpieczna przez cały rok. Zachęcamy rodziców by w trosce o bezpieczeństwo swoich  dzieci rozmawiali z nimi na temat zagrożeń jakie mogą spotkać na swojej drodze do szkoły.

źródło: KPP Brzozów

16-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)