REKLAMA
REKLAMA

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Przerobili drzwi, żeby przemycić papierosy

PODKARPACIE. W specjalnie przerobionych drzwiach, dwaj obywatele Ukrainy próbowali przemycić do Polski ponad tysiąc paczek papierosów. Przemyt udaremnili im funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Medyce.

15 maja na przejściu granicznym w Medyce do odprawy podjechały 2 samochody typu  bus, kierowane przez obywateli Ukrainy. Obydwaj mężczyźni zadeklarowali, że nie wiozą do Polski żadnych towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia celnego.  W części ładunkowej obydwu pojazdów znajdowały się drzwi i to one wzbudziły czujność celników. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić szczegółową kontrolę obydwu samochodów.

Przypuszczenia celników okazały się słuszne. Przewożone przez kierowców drzwi były po prostu skrytkami na papierosy. Łącznie znajdowało się w nich 1240 paczek papierosów.

Obydwaj kierowcy tłumaczyli, że mieli jedynie przewieź ten towar przez granicę i nie wiedzieli, że w drzwiach ukryte są papierosy.

Celnicy zatrzymali papierosy, samochody oraz drzwi do dalszego postępowania. Kierowcy usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego.

Izba Celna w Przemyślu

17-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)