REKLAMA
REKLAMA

Powiat sanocki buduje hale sportową przy I LO. Ale nie płaci faktur na bieżąco? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dumnie prezentują się banery wywieszone na ogrodzeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, informujące o tym, że „Tutaj powstaje Hala Sportowa (…) Inwestycja realizowana przez powiat sanocki”. Sęk w tym, że hala powstaje a powiat, jak ustaliliśmy nieoficjalnie, nie płaci na bieżąco za faktury.

Według nieoficjalnych informacji powiat sanocki ma zaległości w płaceniu faktur na kwotę nie mniejszą niż 300 tys. zł. Mówi się jednak, że zaległości mogą sięgać nawet pół miliona złotych.

Dziś tych informacji w powiecie potwierdzić nie możemy, bo starosta przebywa w delegacji.

O niezapłacone faktury pytamy więc u wykonawcy inwestycji.
– Na to pytanie odpowiem dopiero po spotkaniu z panem starostą, do którego ma dojść jutro. Na razie powstrzymam się od komentarza w tej sprawie – mówi Stanisław Stachura, prezes Przedsiębiorstwa Budowlano – Usługowego „KROSPOL” sp. j.

Na jutro zwołany jest Zarząd Rady Powiatu w Sanoku. Bardzo prawdopodobne, że temat hali zostanie na nim poruszony.

Przypomnijmy: Pierwotnie Hala Sportowa której budowę wyceniono na 3,5 mln złotych, miała kosztować powiat około 1 milion. Niestety ostatecznie skończyło się tylko na dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu. I tak inwestycja będzie kosztować powiat około 2,5 mln zł.

red.

13-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)