REKLAMA
REKLAMA

Powrót rowerzystów na drogi. Zadbaj o własne bezpieczeństwo

SANOK / PODKARPACIE. Na zewnątrz panuje pogoda charakterystyczna dla jesieni lub wczesnej wiosny, zmrok zapada dość szybko,  poranki natomiast często są mgliste. Coraz częściej na drogach można spotkać rowerzystów.

 

Dlatego też Policja apeluje o prawidłowe oświetlenie jednośladów oraz zakładanie odblasków przez pieszych. Zadbajmy o to by być widocznym na drodze, by być bezpiecznym.

Policja dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego coraz częściej zatrzymuje do kontroli drogowej rowerzystów. Kierowcy jednośladów zapominają o prawidłowym oświetleniu rowerów czy też zakładaniu odblasków. Podobnie jest z pieszymi, którzy ubrani na ciemno, bez elementów odblaskowych, chodzą poboczami dróg lub przechodzą przez jezdnie. Jest to szczególnie uciążliwe wieczorami, gdyż sprawia, że rowerzysta bądź pieszy są niemal niewidoczni dla kierowców samochodów lub zostają zauważeni w ostatniej chwili. W takiej sytuacji o łatwo wypadek, tym bardziej, że na zewnątrz dość szybko zapada zmrok.

Policja apeluje, aby zadbać o prawidłowe oświetlenie rowerów oraz używanie elementów odblaskowych. W miarę możliwości piesi oraz kierowcy jednośladów powinni nosić odzież w jaskrawych kolorach i korzystać z odblasków. Bycie widocznym na drodze znacząco wpływa na zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.

KPP Sanok

18-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)