REKLAMA
REKLAMA

POŻAR W SANOKU, AKTUALIZACJA: Dramatyczne zdjęcia palącego się domu. Miasto pomoże pogorzelcom (FILM, ZDJĘCIA)

POŻAR W SANOKU, AKTUALIZACJA: Dramatyczne zdjęcia palącego się domu. Miasto pomoże pogorzelcom (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK. Publikujemy dramatyczne zdjęcia palącego się domu na Białej Górze w Sanoku przesłane przez naszego czytelnika. Wiemy już, że w momencie wybuchu pożaru w budynku znajdowały się dwie osoby. – Mężczyzna doznał poparzeń twarzy i został przewieziony do szpitala. Przebywająca w domu kobieta nie odniosła obrażeń – mówi st. kpt. Grzegorz Oleniacz z KP PSP w Sanoku.

Do pożaru budynku mieszkalnego na Białej Górze w Sanoku doszło w piątek przed godziną 11.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 10:49. Na miejsce niezwłocznie skierowane zostały wozy strażackie – relacjonuje st. kpt. Grzegorz Oleniacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sanoku i dodaje: – Poparzenia twarzy doznał mężczyzna, który został przewieziony do sanockiego szpitala. Kobiecie, która w momencie wybuchu pożaru również znajdowała się w budynku, na szczęście nic się nie stało.

Niestety, domu nie udało się uratować. – Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie lub nieprawidłowe działanie instalacji elektrycznej – zaznacza rzecznik prasowy KP PSP w Sanoku.

Pomoc pogorzelcom zaoferowało miasto.

Urząd Miasta podjął natychmiastową interwencję. Na miejsce zdarzenia udał się wiceburmistrz Sanoka wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i pracownikiem socjalnym. Pogorzelców objęto doraźną pomocą. Przekazaliśmy odzież, środki higieniczne oraz inne niezbędne rzeczy. Oczywiście, pomoc będzie kontynuowana. MOPS, jako jednostka organizacyjna miasta Sanoka przekaże zasiłek celowy z tytułu zdarzenia losowego, a Urząd Miasta udzieli pomocy mieszkaniowej – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

Poparzony mężczyzna przebywa na oddziale chirurgii sanockiego szpitala. – Pacjent ma lekko poparzoną twarz. Jest w stanie dobrym – mówi lek. med. Adam Siembab, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

Kobieta znalazła schronienie u siostry.

zdjęcia nadesłane przez internautę

11-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)