REKLAMA
REKLAMA

Pożegnanie z mundurem komendantów Placówek SG z Sanoka i Huwnik

PODKARPACIE. 17 lutego, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pożegnał dwóch odchodzących do rezerwy Komendantów Placówek – ppłk. SG Krzysztofa Dyla (Huwniki) i ppłk. SG Andrzeja Siwca (Sanok).


Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Waldemar Skarbek, w obecności kadry kierowniczej podziękował odchodzącym do rezerwy oficerom za wieloletnią służbę i wręczył im repliki szabli oficerskiej. Na szabli wygrawerowano napis „Za wzorową służbę dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej”.

Pełniąc służbę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej ppłk SG Krzysztof Dyl zajmował kolejno stanowiska – dowódcy plutonu, specjalisty sekcji granicznej, zastępcy Komendanta Placówki SG w Hermanowicach (1997r. do 2002r.) i sprawowane po dziś dzień stanowisko – Komendanta Placówki SG w Huwnikach. Osiągnął 33 lata wysługi emerytalnej.

Za osiągnięcia w ochronie granicy państwowej płk Dyl był wielokrotnie wyróżniany m.in Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej (2008), Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju (2013), Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę (2009).

Ppłk SG Andrzej Siwiec – od lat dziewięćdziesiątych był związany z plutonem odwodowym w Sanoku (dowódca), następnie (1997 do 2009) z przejściem granicznym w Krościenku gdzie zajmował kolejno stanowiska: kontrolera, kierownika zmiany i zastępcy Komendanta Placówki. W 2009 r. powołany został na Komendanta Placówki SG w Sanoku. Osiągnął 42 lata wysługi emerytalnej.

Za osiągnięcia w służbie ppłk Siwiec był wielokrotnie wyróżniany m.in: Brązowym Krzyżem Zasługi (2012), Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej (2010), Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju (2013), Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę (2009).

W trakcie apelu, Komendant dziękując za wzorową służbę zaznaczył, że pożegnanie to jest szczególnym momentem dla obu oficerów, bowiem od jutra będą już inne, „cywilne” wyzwania.
– Szanowni Koledzy, dziękuję za wieloletnią, rzetelną i odpowiedzialną służbę! Dziękuję za zaangażowanie w codzienne wypełnianie obowiązków! To wszystko składało się na Wasze sukcesy zawodowe, których mieliście wiele. Pragnę życzyć powodzenia „na nowej drodze życia” i jestem pewny, że tutaj również osiągniecie osobiste sukcesy!

Od kolegów z całej formacji SG – życzenia wszystkiego dobrego!


BOSG

18-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)