REKLAMA
REKLAMA

Praktyki zawodowe w irlandzkim Cork dla uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku wezmą udział w praktykach zawodowych, które odbędą się w Irlandii. Wniosek sanockiej szkoły pn. „Praktyki zagraniczne drogą do kariery na europejskim rynku pracy” został zatwierdzony przez agencję Erasmus + z kwotą dofinansowania w wysokości 142 780 euro.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji „Mobilność edukacyjna” – „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.” Warto poinformować, że wniosek złożony przez Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku „Praktyki zagraniczne drogą do kariery na europejskim rynku pracy” został zatwierdzony z kwotą dofinansowania w wysokości 142 780 euro  (najwyższą spośród zatwierdzonych projektów z województwa podkarpackiego).

Projekt, na przestrzeni najbliższych dwóch lat (2015 – 2016) obejmie 50 uczniów klas trzecich, reprezentujących wszystkie zawody nauczane w szkole tj. informatyków, mechatroników, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników samochodowych oraz elektryków. Uczniowie ci będą odbywali miesięczną praktykę zawodową w nowoczesnych i innowacyjnych  firmach zlokalizowanych w okolicach Cork na południu Irlandii. Po zakończeniu uczestnicy otrzymają dokument Europass- Mobility opisujący kwalifikacje i umiejętności nabyte w trakcie praktyki oraz referencje od swoich irlandzkich pracodawców.   Ważnym elementem wyjazdu będzie również możliwość  podszlifowania znajomości języka angielskiego. Będzie się to odbywało dwutorowo: teoretycznie poprzez kurs prowadzony przez irlandzkich nauczycieli oraz praktycznie poprzez codzienny kontakt z pracodawcą, współpracownikami oraz rodzinami, u których będą zakwaterowani uczniowie. Pozwoli to na praktyczne wykorzystanie i utrwalenie zdobytych umiejętności językowych. Nie zapomniano również o programie kulturalnym, w ramach którego są przewidziane m.in. sobotnio– niedzielne wycieczki do miejscowych atrakcji turystycznych jak i warsztaty tańca irlandzkiego (dla chętnych, oczywiście) . Warto tu podkreślić, że wszelkie koszty (podróż, zakwaterowanie, wyżywienie, kurs językowy, wycieczki oraz kieszonkowe) zostaną sfinansowane ze środków na realizację projektu.

Dyrekcja i nauczyciele zaangażowani w przygotowanie projektu wierzą, ze udział w projekcie może stać się dla uczestników zarówno niezapomnianą przygodą u progu dorosłego życia, jak i inspiracją do rozpoczęcia wspinaczki po szczeblach kariery zawodowej.

źródło: materiały nadesłane

foto: pl:Wikipedysta:A. / Wikimedia Commons

10-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)