REKLAMA
REKLAMA

Praktyki zawodowe w irlandzkim Cork dla uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku wezmą udział w praktykach zawodowych, które odbędą się w Irlandii. Wniosek sanockiej szkoły pn. „Praktyki zagraniczne drogą do kariery na europejskim rynku pracy” został zatwierdzony przez agencję Erasmus + z kwotą dofinansowania w wysokości 142 780 euro.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji „Mobilność edukacyjna” – „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.” Warto poinformować, że wniosek złożony przez Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku „Praktyki zagraniczne drogą do kariery na europejskim rynku pracy” został zatwierdzony z kwotą dofinansowania w wysokości 142 780 euro  (najwyższą spośród zatwierdzonych projektów z województwa podkarpackiego).

Projekt, na przestrzeni najbliższych dwóch lat (2015 – 2016) obejmie 50 uczniów klas trzecich, reprezentujących wszystkie zawody nauczane w szkole tj. informatyków, mechatroników, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników samochodowych oraz elektryków. Uczniowie ci będą odbywali miesięczną praktykę zawodową w nowoczesnych i innowacyjnych  firmach zlokalizowanych w okolicach Cork na południu Irlandii. Po zakończeniu uczestnicy otrzymają dokument Europass- Mobility opisujący kwalifikacje i umiejętności nabyte w trakcie praktyki oraz referencje od swoich irlandzkich pracodawców.   Ważnym elementem wyjazdu będzie również możliwość  podszlifowania znajomości języka angielskiego. Będzie się to odbywało dwutorowo: teoretycznie poprzez kurs prowadzony przez irlandzkich nauczycieli oraz praktycznie poprzez codzienny kontakt z pracodawcą, współpracownikami oraz rodzinami, u których będą zakwaterowani uczniowie. Pozwoli to na praktyczne wykorzystanie i utrwalenie zdobytych umiejętności językowych. Nie zapomniano również o programie kulturalnym, w ramach którego są przewidziane m.in. sobotnio– niedzielne wycieczki do miejscowych atrakcji turystycznych jak i warsztaty tańca irlandzkiego (dla chętnych, oczywiście) . Warto tu podkreślić, że wszelkie koszty (podróż, zakwaterowanie, wyżywienie, kurs językowy, wycieczki oraz kieszonkowe) zostaną sfinansowane ze środków na realizację projektu.

Dyrekcja i nauczyciele zaangażowani w przygotowanie projektu wierzą, ze udział w projekcie może stać się dla uczestników zarówno niezapomnianą przygodą u progu dorosłego życia, jak i inspiracją do rozpoczęcia wspinaczki po szczeblach kariery zawodowej.

źródło: materiały nadesłane

foto: pl:Wikipedysta:A. / Wikimedia Commons

10-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)