REKLAMA
REKLAMA

Przed sezonem: LKS Pisarowce i Bukowianka Bukowsko

SPORT / PODKARPACIE. W krótkim cyklu materiałów „Przed sezonem”, przybliżymy kibicom piłkarskim przygotowania do sezonu, naszych najlepszych zespołów w powiecie. Rozpoczynamy od klasy okręgowej, a konkretnie LKS-u Pisarowce i Bukowianki Bukowsko.

Mateusz Pniewski

LKS Pisarowce mierzy w awans
Zbliżający się sezon 2014 / 2015 w okręgówce dla LKS-u Pisarowce jest banicją z IV ligi podkarpackiej. Przed startem rundy wiosennej, w obliczu dokonanych transferów, przed zespołem postawiono jasny cel: utrzymać IV ligę. Nie udało się, ale życie toczy się dalej. Prezes LKS-u bardziej myśli już o przyszłości, niż rozgrzebuje przeszłość.
– Cel po spadku z IV ligi może być tylko jeden. Awans – mówi zdecydowanie Jerzy Domaradzki, prezes LKS-u Pisarowce.

Z drużyną pożegnali się Paweł Frydrych, Gracjan Kwolek, Dawid Romerowicz, Mariusz Sumara, Paweł Zgłobicki oraz Daniel Ziemba.

– Jeżeli chodzi o szukanie nowych zawodników, skupiamy się przede wszystkim na młodych piłkarzach – podkreśla prezes Domaradzki.

Do bardziej spektakularnych wzmocnień drużyny zaliczyć z pewnością należy, przybycie Piotra Łuczki, byłego zawodnika Stali Sanok. Piotr Łuczka, podobnie jak kilku innych byłych piłkarzy Stali: Marek Węgrzyn, Michał Zajdel, Rafał Nikody mają tworzyć trzon zespołu. Nie jest jednak powiedziane, że tak będzie.

– Naszym trenerem pozostaje Tomasz Wacek. Mogę więc zapewnić w jego imieniu, że za nazwisko nikt miejsca w podstawowym składzie nie otrzyma. Liczyć się będzie przede wszystkim praca – podkreśla sternik LKS-u Pisarowce.

Do składu dołączy także sanocka młodzież
W związku z tym, że klubowi Geo-Eko Ekoball Stal Sanok zostało cofnięte pozwolenie na wystawienie drużyny w klasie okręgowej do LKS-u dołączy kilku młodych piłkarzy z Sanoka.
– Rozmawiałem z Piotrem Kotem i w porozumieniu z nim na zasadzie wypożyczenia kilku graczy z Sanoka zagra w przyszłym sezonie w Pisarowcach. Chcę również podkreślić, że od kilku lat współpracujemy z Ekoballem i nie czekaliśmy na negatywną decyzję dla klubu z Sanoka, aby móc pozyskać graczy z ich drużyny – podkreśla Jerzy Domaradzki.

W ekipie LKS-u w przyszłym sezonie zobaczymy najprawdopodobniej: Kamila Adamiaka, Karola Adamiaka, Tomasza Jaklika, Piotra Lorenca, Sebastiana Sobolaka, Michał Zarzyckiego. Ostateczną decyzje podejmą sami zawodnicy, po dzisiejszym treningu, kiedy to zostaną im zaproponowane warunki wypożyczenia.

Beniaminek z Bukowska liczy na utrzymanie
Dla Bukowianki Bukowsko, poprzedni sezon był bardzo udany, co przełożyło się na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Podopiecznym Grzegorza Pastuszaka, beniaminka rozgrywek klasy okręgowej, łatwo o punkty z pewnością nie będzie. Zespół zamierza jednak powalczyć o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli.
– Utrzymać się w lidze a najlepiej zająć miejsce w środkowej części w tabeli – taki cel przed zespołem stawia prezes Bukowianki, Dariusz Hnat.

W Bukowsku najbardziej żałują bramkostrzelnego Marcina Szałajko, który w nowym sezonie zagra w Przełomie Besko. O sile drużyny ma stanowić między innymi zaciąg z LKS-u Pisarowce: Gracjan Kwolek, Dawid Romerowicz, Paweł Zgłobicki. Do drużyny dołączył ponadto bramkarz Bartłomiej Knurek, który w poprzednim sezonie grał w Zarszynie oraz Jakub Wyciszkiewicz, poprzednio Cosmos Nowotaniec. Do zespołu z Bukowska prawdopodobnie dołączy także jeden lub dwóch zawodników Ekoball-u.

06-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)