REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Przed sezonem: LKS Pisarowce i Bukowianka Bukowsko

SPORT / PODKARPACIE. W krótkim cyklu materiałów „Przed sezonem”, przybliżymy kibicom piłkarskim przygotowania do sezonu, naszych najlepszych zespołów w powiecie. Rozpoczynamy od klasy okręgowej, a konkretnie LKS-u Pisarowce i Bukowianki Bukowsko.

Mateusz Pniewski

LKS Pisarowce mierzy w awans
Zbliżający się sezon 2014 / 2015 w okręgówce dla LKS-u Pisarowce jest banicją z IV ligi podkarpackiej. Przed startem rundy wiosennej, w obliczu dokonanych transferów, przed zespołem postawiono jasny cel: utrzymać IV ligę. Nie udało się, ale życie toczy się dalej. Prezes LKS-u bardziej myśli już o przyszłości, niż rozgrzebuje przeszłość.
– Cel po spadku z IV ligi może być tylko jeden. Awans – mówi zdecydowanie Jerzy Domaradzki, prezes LKS-u Pisarowce.

Z drużyną pożegnali się Paweł Frydrych, Gracjan Kwolek, Dawid Romerowicz, Mariusz Sumara, Paweł Zgłobicki oraz Daniel Ziemba.

– Jeżeli chodzi o szukanie nowych zawodników, skupiamy się przede wszystkim na młodych piłkarzach – podkreśla prezes Domaradzki.

Do bardziej spektakularnych wzmocnień drużyny zaliczyć z pewnością należy, przybycie Piotra Łuczki, byłego zawodnika Stali Sanok. Piotr Łuczka, podobnie jak kilku innych byłych piłkarzy Stali: Marek Węgrzyn, Michał Zajdel, Rafał Nikody mają tworzyć trzon zespołu. Nie jest jednak powiedziane, że tak będzie.

– Naszym trenerem pozostaje Tomasz Wacek. Mogę więc zapewnić w jego imieniu, że za nazwisko nikt miejsca w podstawowym składzie nie otrzyma. Liczyć się będzie przede wszystkim praca – podkreśla sternik LKS-u Pisarowce.

Do składu dołączy także sanocka młodzież
W związku z tym, że klubowi Geo-Eko Ekoball Stal Sanok zostało cofnięte pozwolenie na wystawienie drużyny w klasie okręgowej do LKS-u dołączy kilku młodych piłkarzy z Sanoka.
– Rozmawiałem z Piotrem Kotem i w porozumieniu z nim na zasadzie wypożyczenia kilku graczy z Sanoka zagra w przyszłym sezonie w Pisarowcach. Chcę również podkreślić, że od kilku lat współpracujemy z Ekoballem i nie czekaliśmy na negatywną decyzję dla klubu z Sanoka, aby móc pozyskać graczy z ich drużyny – podkreśla Jerzy Domaradzki.

W ekipie LKS-u w przyszłym sezonie zobaczymy najprawdopodobniej: Kamila Adamiaka, Karola Adamiaka, Tomasza Jaklika, Piotra Lorenca, Sebastiana Sobolaka, Michał Zarzyckiego. Ostateczną decyzje podejmą sami zawodnicy, po dzisiejszym treningu, kiedy to zostaną im zaproponowane warunki wypożyczenia.

Beniaminek z Bukowska liczy na utrzymanie
Dla Bukowianki Bukowsko, poprzedni sezon był bardzo udany, co przełożyło się na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Podopiecznym Grzegorza Pastuszaka, beniaminka rozgrywek klasy okręgowej, łatwo o punkty z pewnością nie będzie. Zespół zamierza jednak powalczyć o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli.
– Utrzymać się w lidze a najlepiej zająć miejsce w środkowej części w tabeli – taki cel przed zespołem stawia prezes Bukowianki, Dariusz Hnat.

W Bukowsku najbardziej żałują bramkostrzelnego Marcina Szałajko, który w nowym sezonie zagra w Przełomie Besko. O sile drużyny ma stanowić między innymi zaciąg z LKS-u Pisarowce: Gracjan Kwolek, Dawid Romerowicz, Paweł Zgłobicki. Do drużyny dołączył ponadto bramkarz Bartłomiej Knurek, który w poprzednim sezonie grał w Zarszynie oraz Jakub Wyciszkiewicz, poprzednio Cosmos Nowotaniec. Do zespołu z Bukowska prawdopodobnie dołączy także jeden lub dwóch zawodników Ekoball-u.

06-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)