REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

Przejście dla pieszych ze światłami i wyspą. Przebudowa układu komunikacyjnego wokół sanockiej Areny (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na wysokości sanockiej Areny, na przejściu dla pieszych postanowiono wybudować popularną „wysepkę”. Inwestycja jest częścią większego zadania, które będzie polegało na przebudowie całego układu komunikacyjnego wokół Areny w Sanoku.

Inwestycja jest realizowana wspólnie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Urząd Miasta Sanoka.
– Poprawimy warunki przekraczania drogi, ponieważ budujemy wyspę która będzie kryła lewoskręt a pieszy będzie mógł pokonać cztery pasy także „na raty” oczekując na wysepce na środku – informuje Joanna Rarus, specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

– Taka organizacja ruchu ma szczególne znaczenie zarówno podczas wakacji gdzie jest spory ruch w okresie letnim (baseny) jak i w zimie kiedy jest czynne lodowisko. Duże natężenie ruchu zarówno do jak i z obiektu zadecydowało o takim właśnie rozwiązaniu – dodaje.

Kosz robót, wykonania wyspy, to około 60 tys. zł.

Budowa wysepki to jednak tylko jeden z etapów większego zadania, które zmieni układ komunikacyjny wokół sanockiej Areny.
– Generalna  Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad niejako „zmusiła” nas do zmiany organizacji wjazdu na teren wokół Areny. W ramach planowanych inwestycji zostanie wybudowana droga obwodowa wokół toru lodowego – wyjaśnia Ziemowit Borowczak, wiceburmistrz Sanoka.

Prace nad „drogą obwodową” są obecnie w fazie projektowania. Nie można więc określić, kiedy będzie gotowy projekt, kiedy może rozpocząć się inwestycja, i ile będzie kosztować.

red.

04-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)