REKLAMA
REKLAMA

Przejście dla pieszych ze światłami i wyspą. Przebudowa układu komunikacyjnego wokół sanockiej Areny (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na wysokości sanockiej Areny, na przejściu dla pieszych postanowiono wybudować popularną „wysepkę”. Inwestycja jest częścią większego zadania, które będzie polegało na przebudowie całego układu komunikacyjnego wokół Areny w Sanoku.

Inwestycja jest realizowana wspólnie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Urząd Miasta Sanoka.
– Poprawimy warunki przekraczania drogi, ponieważ budujemy wyspę która będzie kryła lewoskręt a pieszy będzie mógł pokonać cztery pasy także „na raty” oczekując na wysepce na środku – informuje Joanna Rarus, specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

– Taka organizacja ruchu ma szczególne znaczenie zarówno podczas wakacji gdzie jest spory ruch w okresie letnim (baseny) jak i w zimie kiedy jest czynne lodowisko. Duże natężenie ruchu zarówno do jak i z obiektu zadecydowało o takim właśnie rozwiązaniu – dodaje.

Kosz robót, wykonania wyspy, to około 60 tys. zł.

Budowa wysepki to jednak tylko jeden z etapów większego zadania, które zmieni układ komunikacyjny wokół sanockiej Areny.
– Generalna  Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad niejako „zmusiła” nas do zmiany organizacji wjazdu na teren wokół Areny. W ramach planowanych inwestycji zostanie wybudowana droga obwodowa wokół toru lodowego – wyjaśnia Ziemowit Borowczak, wiceburmistrz Sanoka.

Prace nad „drogą obwodową” są obecnie w fazie projektowania. Nie można więc określić, kiedy będzie gotowy projekt, kiedy może rozpocząć się inwestycja, i ile będzie kosztować.

red.

04-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)