REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
REKLAMA

Puchar Świata w Berlinie: Piotr Michalski błysnął na 500 oraz 1000m!

Kolejny świetny występ odnotował Piotr Michalski. W zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Berlinie w starcie na 500m zajął 12 miejsce, notując czas 35:87. Dzień później, w biegu na 1000m był drugi w grupie B, ustanawiając przy tym swój rekord życiowy (1:10:87).

Weekend dla naszego reprezentanta rozpoczął się od 12 miejsca w biegu na 500m. Michalski ustanowił również swoją życiówkę na tym dystansie, kończąc występ z czasem 35:87. Jeden z największych dotychczasowych sukcesów sanoczanin odnotował dzień później. W biegu na 1000m z czasem 1:10:81 zajął 2. miejsce w grupie B, przegrywając o zaledwie o 0,33 sek z Amerykaninem – Jonathanowi Garcią. „Nie wiem jak mam opisać to, co udało się osiągnąć. Jestem bardzo szczęśliwy z tego wyniku, udało mi się pobić swoją życiówkę. Drugie miejsce w grupie B najprawdopodobniej da mi prawo startów w grupie A już w kolejnych zawodach w holenderskim Heerenveen. Za mną było kilka gwiazd startujących w Sochi. Nadal trudno mi w to wszystko uwierzyć” – skomentował Piotr Michalski.

Oprócz bardzo dobrego występu Piotra Michalskiego, świetnie zaprezentowali się inni Polacy. Artur Waś zajął 1. miejsce w biegu na 500m, a brązowy skład z Sochi wygrał w piątek bieg drużynowy. „Naprawdę jest się z czego cieszyć, zaliczyliśmy znakomite zawody. Mam nadzieję, że wysoką formę utrzymamy w kolejnych startach” – dodał Piotr Michalski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych występach!

07-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)