ZS2 Zamek Lesko

Puchar Świata w Berlinie: Piotr Michalski błysnął na 500 oraz 1000m!

Kolejny świetny występ odnotował Piotr Michalski. W zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Berlinie w starcie na 500m zajął 12 miejsce, notując czas 35:87. Dzień później, w biegu na 1000m był drugi w grupie B, ustanawiając przy tym swój rekord życiowy (1:10:87).

Weekend dla naszego reprezentanta rozpoczął się od 12 miejsca w biegu na 500m. Michalski ustanowił również swoją życiówkę na tym dystansie, kończąc występ z czasem 35:87. Jeden z największych dotychczasowych sukcesów sanoczanin odnotował dzień później. W biegu na 1000m z czasem 1:10:81 zajął 2. miejsce w grupie B, przegrywając o zaledwie o 0,33 sek z Amerykaninem – Jonathanowi Garcią. „Nie wiem jak mam opisać to, co udało się osiągnąć. Jestem bardzo szczęśliwy z tego wyniku, udało mi się pobić swoją życiówkę. Drugie miejsce w grupie B najprawdopodobniej da mi prawo startów w grupie A już w kolejnych zawodach w holenderskim Heerenveen. Za mną było kilka gwiazd startujących w Sochi. Nadal trudno mi w to wszystko uwierzyć” – skomentował Piotr Michalski.

Oprócz bardzo dobrego występu Piotra Michalskiego, świetnie zaprezentowali się inni Polacy. Artur Waś zajął 1. miejsce w biegu na 500m, a brązowy skład z Sochi wygrał w piątek bieg drużynowy. „Naprawdę jest się z czego cieszyć, zaliczyliśmy znakomite zawody. Mam nadzieję, że wysoką formę utrzymamy w kolejnych startach” – dodał Piotr Michalski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych występach!