REKLAMA
REKLAMA

REGION: Nowy krzyk mody: ,,papierosowe kreacje”. Chcieli tak przemycić ponad 300 paczek papierosów (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj (2 kwietnia) około godziny 03.20, w rejonie rzeszowskiego dworca PKP funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa – Jasionki skontrolowali troje obywateli Ukrainy.

44-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 50 lat przyjechali do Rzeszowa autobusem kursowym prosto z Ukrainy. W trakcie kontroli dokumentów, uwagę funkcjonariusza SG zwrócił ubiór kontrolowanych. Kobieta miała długą, obszerną spódnicę, a mężczyźni szerokie, zimowe kurtki. Przysłowiowy „nos kontrolera” nie zawiódł i wkrótce okazało się, że zatrzymani byli odziani w specjalnie uszyte na miarę kamizelki z papierosowym wkładem, a kobieta w ….” papierosową halkę”.

Łącznie, ze „specjalistycznych kreacji” funkcjonariusze wyjęli 307 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wkrótce, okazało się również, że Ukraińcy uzyskali polskie wizy na podstawie sfałszowanych zaproszeń do współpracy. Dzięki temu wielokrotnie przekraczali granicę Polski okazując do kontroli wyłudzone w konsulacie wizy oraz sfałszowane zaproszenia.

Dodatkowo, jeden z zatrzymanych mężczyzn był dwukrotnie wydalany z Polski i posiadał zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju. Udało mu się jednak unikać tych ograniczeń, gdyż za każdym razem zmieniał na Ukrainie (legalnie) swoje dane osobowe (imię i nazwisko) i wyrabiał nowy paszport.

Aktualnie, cudzoziemcy zostali zatrzymani celem przeprowadzenia wobec nich procedury wydaleniowej. Wyłudzone wizy zostały unieważnione. Wobec zatrzymanych wszczęto także postępowania przygotowawcze.

źródło: BiOSG

03-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)