REKLAMA
REKLAMA

Rekrutują, egzaminują, budują… Intensywny okres pracy sanockiej uczelni (FILM)

Rekrutują, egzaminują, budują… Intensywny okres pracy sanockiej uczelni (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Choć do inauguracji roku akademickiego pozostało jeszcze trzy tygodnie to dla pracowników administracyjnych, wykładowców a także części studentów jest to intensywny okres pracy. Nie inaczej jest w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku

, gdzie do 20 września trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2014 / 2015.

Dużym atutem PWSZ jest jego oferta edukacyjna, naprawdę zaskakująco szeroka jak na niewielką uczelnię. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby o zdolnościach technicznych (mechanika i budowa maszyn) czy artystycznych (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej), młodzi ludzie z misją pomagania innym (ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, praca socjalna) czy nauczania ich (pedagogika), jak i te o zainteresowaniach medialnych (nowe media, reklama, kultura współczesna) czy przyrodniczych (rolnictwo). Równie bogata jest oferta dla osób chcących poszerzyć posiadaną wiedzę i kompetencje na studiach podyplomowych – warto zajrzeć na stronę uczelni i zapoznać się z bogatą – a niedrogą – ofertą „podyplomówek”.

Uczelnia dba o uatrakcyjniane swojej oferty poprzez dopasowywanie się do potrzeb rynku pracy i oczekiwań kandydatów. W roku akademickim 2014/2015 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało zgodę na uruchomienie dwóch nowych kierunków studiów pierwszego stopnia:
– gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych
– to interdyscyplinarny, unikatowy w skali kraju kierunek studiów inżynierskich łączący wiedzę i umiejętności z zakresu nauk leśnych i rolniczych. Absolwenci kierunku przygotowani będą do wykonywania zadań w zakresie leśnictwa i rolnictwa w terenach górskich, a także prowadzenia własnych gospodarstw rolno-leśnych i agroturystycznych.
– ekonomia – kierunek dla osób zainteresowanych pracą w instytucjach administracji publicznej, finansowych, korporacjach, firmach państwowych i prywatnych, w sektorach  gospodarki takich jak bankowość, finanse, usługi, handel, hotelarstwo, przemysł oraz w instytucjach i firmach badających rynek.

W ofercie PWSZ pojawiły się także nowe, interesujące i nowoczesne specjalności na dotychczas istniejących kierunkach, m.in.: logopedia i terapia pedagogiczna, grafika komputerowa, komputerowe wspomaganie projektowania, mechatroniczne urządzenia przemysłowe, programowanie i obsługa obrabiarek cnc.

Szczegóły: www.pwsz-sanok.edu.pl/dzial-toku-studiow/dla-kandydatow

09-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook