REKLAMA
REKLAMA

Remonty na cmentarzu

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok sukcesywnie remontuje cmentarze komunalne. W tym roku pracami objęto Cmentarz Centralny, Cmentarz Południowy i w cmentarz dzielnicy Posada.

Na Cmentarzu Centralnym modernizację przeszedł istniejący parking, który został wyasfaltowany i odpowiednio oznaczony. Obecnie trwa tam remont domu pogrzebowego, prowadzony przez pracowników Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej na zlecenie Urzędu Miasta. Osuszyli oni piwnice i zamontowali urządzenia do ich osuszania. W całym budynku wykonano instalację centralnego ogrzewania, dzięki czemu w miesiącach zimowych będzie tutaj ciepło. W związku z tymi pracami konieczna jest przebudowa niektórych pomieszczeń, co zostanie zrobione w najbliższym czasie. Miasto planuje także nieznacznie rozbudować kaplicę, poprzez zabudowę przestrzeni między wejściem do kaplicy, a kolumnami. Na razie posiada projekt budowlany i będzie się starać o pozwolenie na budowę.

Na Cmentarzu Centralnym trwają również prace wykończeniowe wybudowanej w stanie surowym drugiej ściany kolumbarium (która zostanie obłożona granitową płytą i piaskowcem), a także prace przy budowie trzeciej ściany kolumbarium – w tym roku w stanie surowym. Stworzy to 120 nowych miejsc na urny z prochami zmarłych. Na wspomnianym cmentarzu w ramach dotacji, uzyskanej przez Urząd Miasta z Urzędu Wojewódzkiego wykonywane jest kolejne 40 metrów ogrodzenia w kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego oraz remont mogiły w kwaterze żołnierzy radzieckich.

Na Cmentarzu Południowym wytyczony został nowy sektor grobów murowanych. Natomiast na cmentarzu w dzielnicy Posada nawierzchnię żwirową położono na alejce w części cmentarza poniżej kaplicy. Wykonano tutaj także nową szerszą bramę i wjazd na cmentarz. Warto dodać, że Miasto planuje również rozbudowę tego cmentarza, od strony zachodniej o ok. 9700 m2.

Koncepcja zakłada powstanie tam domu pogrzebowego, parkingu i zagospodarowanie miejsca pod ok. 89 grobów ziemnych oraz 426 murowanych, a także kolumbarium na 345 urn i 75 grobów ziemnych na urny. Obecnie opracowywany jest projekt budowlany przedsięwzięcia.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

14-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook