REKLAMA
REKLAMA

Stal Sanok z licencją na grę w IV lidze. Ekoball na razie nie wchodzi w seniorską piłkę

SANOK / PODKARPACIE. Do startu sezonu piłkarskiego 2014 / 2015 coraz bliżej, nie wiadomo jednak czy Sanok będzie miał drużynę seniorską na jakimkolwiek szczeblu rozgrywek. Ekoball Sanok wycofał się, przynajmniej na razie, z pomysłu zgłaszania seniorskiej drużyny do rozgrywek. Do kontynuowania tradycji piłkarskich Stali Sanok, powraca Zarząd Klubu.

Po trudnym sezonie 2013 / 2014, związanym głównie z finansami klubu, zakończonym spadkiem Stali Sanok z III ligi, postanowiono zbudować zespół seniorów w oparciu o zawodników Stali, ale pod szyldem Ekoball Sanok.

Złożono prośbę do Okręgowego ZPN w Krośnie o przyznanie miejsca dla klubu w klasie „0”. Zarząd krośnieńskiego OZPN-u, wniosek jednak odrzucił. Decyzja o nieprzydzieleniu sanoczanom licencji na grę w lidze okręgowej zapadła w stosunku głosów 6:5. I była tym bardziej zaskakująca, że przeciwni okazali się m.in. ci, którzy przed laty byli przyjaźni klubowi.

Ekoball na razie rezygnuje. Stal Sanok wraca do gry?
– Po niekorzystnej decyzji Zarządu OZPN w Krośnie, na razie zdecydowaliśmy się wycofać z „wchodzenia” w seniorską piłkę. Czy powrócimy do pomysłu w przyszłości? Na pewno tak, jednak nie czas o tym teraz mówić. Na pewno zostajemy przy szkoleniu dzieci i młodzieży – wyjaśnia Piotr Kot, członek Zarządu Fundacji Promocji Sportu Ekoball.

Działania Fundacji Ekoball mocno popierał Zarząd Klubu MKS Stal Sanok jak i sami piłkarze. Jednak gdy Fundacja zrezygnowała z budowania senioralnej drużyny w Sanoku, Zarząd Klubu MKS Stal Sanok postanowił powalczyć o IV-ligową piłkę.

12 lipca zapadła jedna z pierwszych pozytywnych decyzji w tej kwestii. Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej postanowiła przyznać licencję na grę w IV lidze podkarpackiej na sezon 2014-2015 dla klubu Stal Sanok.
– Przed nami wiele pracy. Za wcześnie jednak mówić o szczegółach. Jestem przed rozmowami z zawodnikami, włodarzami miasta, sponsorami – podkreśla Józef Konieczny, prezes Klubu MKS Stal Sanok.

Kadra i sztab trenerski to wielka niewiadoma
W jakim składzie do rozgrywek jest w stanie przystąpić sanocka Stal? Na chwilę obecną bez trenera Piotra Kota i na pewno pomocnika Jakuba Ząbkiewicza.
– Na ile mogłem, na tyle pomogłem Stali Sanok. Na tę chwilę nie wiąże swojej osoby z klubem. Chce skupić się na pracy zawodowej oraz szkoleniu dzieci i młodzieży. Całym sercem będę jednak kibicował Stali – mówi były trener Stali Sanok, Piotr Kot.

W barwach sanockiego klubu nie zobaczymy na pewno Jakuba Ząbkiewicza. 23-latek w sobotę podpisał kontrakt z III ligowym zespołem Resovii.
– O wyborze Resovii zadecydowały względy sportowe ale i prywatne. Resovia to klub z perspektywami gry w II lidze. Poza tym studiuję w Rzeszowie, dlatego też mój wybór padł właśnie na Resovię. Nie mniej zawsze będę kibicował Stali Sanok – stwierdza Jakub Ząbkiewicz, nowy zawodnik Resovii.

Jak będzie wyglądało budowanie drużyny przed sezonem? Będziemy informować Państwa na bieżąco.

red.

14-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)