REKLAMA
REKLAMA

Rocznica utworzenia Państwa Podziemnego

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 27 września br. przypada 75 rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. W całej Polsce z tej okazji mają się odbyć uroczystości rocznicowe. Również Miasto Sanok, sanockie szkoły włączą się w ogólnopolskie obchody.

– Przed 75 laty, 27 września 1939 roku rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Jego dziełem było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku obchodzimy, ale też stworzenie siły moralnej i tradycji niepodległościowej, pozwalających przetrwać czas komunistycznej dyktatury – informuje dr Łukasz Kamiński, Prezes IPN.

Na znak włączenia się Miasta Sanoka w upamiętnienie Polskiego Państwa Podziemnego, jego bohaterów oraz ideałów, sanocki Rynek Miejski zostanie udekorowany flagami polskimi, tak jak i pomnik Synom Ziemi Sanockiej, pod którym zostanie zapalony symboliczny znicz. Podobnie miejskie szkoły uczczą tę rocznicę. Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w obchody rocznicowe.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

26-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook