REKLAMA
REKLAMA

Urząd Miasta odpowiada: Interwencja o niedrożnych rowach w dzielnicy Olchowce (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Rów wzdłuż ul. Zagłoby jest uregulowany, wyłożony płytami betonowymi, a Miasto w miarę swoich możliwości stara się go utrzymywać w odpowiednim stanie. Problem gromadzenia się w nim wody, uciążliwy zwłaszcza przy silnych opadach

, pojawia się z powodu braku odpływu wody z rowu do kanalizacji deszczowej, gdyż GDDKiA nie wyraża zgody na włączenie odpływu wód z tego rowu do kanalizacji deszczowej ul. Przemyskiej (będącej w ciągu drogi krajowej).

Stąd nadmiar wody znajduje ujście wsiąkając w grunt, a to zazwyczaj zabiera trochę czasu. Sytuację pogłębia także fakt blokowania przepływu przez zalegające w rowie owoce z pobliskich drzew. Wyjściem z sytuacji jest opracowanie dokumentacji i wykonanie kolektora kanalizacji deszczowej odprowadzającego wodę do Sanu. Tutaj pojawia się jednak kwestia odległości, spraw właścicielskich gruntów, przez które miałby przebiegać projektowany kolektor i pozwoleń wodno-prawnych, których uzyskanie jest niezwykle trudne.

Natomiast, jeśli chodzi o wspomniany w materiale rów przy ul. Kosynierów, zgodnie z zapewnieniami pracowników Urzędu Miasta, został on wykoszony. Mimo iż jest płytki, to drożny. Miasto zaplanuje także w przyszłorocznym budżecie wykarczowanie drzew i krzewów, które rosną w jego pobliżu. Natomiast główną przyczyną podmakania prywatnych posesji jest brak uregulowania cieku wodnego, zlokalizowanego na prywatnej działce, do którego uchodzą wody ze wspomnianego rowu. Należy go wyczyścić i odpowiednio wyregulowana. Jeśli to nie zostanie zrobione, na nic zdadzą się wszelkie działania Miasta, a sytuacja podmakania będzie się powtarzać. Miasto Sanok wystąpi zatem do właściciela posesji o udrożnienie cieku.

Warto przypomnieć, że zgodnie z prawem wodnym właściciel nieruchomości, przez którą przebiega rów – niewydzielony jako odrębna działka, jest zobowiązany do jego czyszczenia.

W Sanoku, w dzielnicach, które najpóźniej zostały włączone do miasta (Dąbrówka, Olchowce) jest wiele takich miejsc, jak powyższe przykłady, które w miarę możliwości staramy się poprawiać. Nie inaczej będzie w tym przypadku, a interwencja radnego właśnie w tym okresie stanowi przykład dostrzegania problemów (które znamy) ale szkoda, że bardzo partykularnie, przez pryzmat interesu tego radnego.

UM Sanok


ZOBACZ TAKŻE:
INTERWENCJA: Bród, smród i zalane posesje. O niedrożnych rowach w dzielnicy Olchowce (FILM, ZDJĘCIA)

INTERWENCJA: Chodzą po kamieniach i cegłach, bo nie ma pieniędzy na remont krótkiego odcinka dróżki (FILM)


[contact-form-7 404 "Not Found"]

26-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)