REKLAMA
REKLAMA

Rośnie bezrobocie w powiecie sanockim

SANOK / PODKARPACIE. Jak pokazują statystyki Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku, bezrobocie w powiecie rośnie. Nowy rok, to jednak nowa perspektywa finansowa do aktywizacji osób bezrobotnych. W tym roku na walkę z bezrobociem, do podkarpackich urzędów pracy wpłynie w sumie 224 mln zł.

Blisko 10 mln zł z tej puli (około 9 mln 700 tys zł) zasili kasę Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku.

Pieniądze zostaną przeznaczone dla osób bezrobotnych z powiatu sanockiego, zarejestrowanych w PUP w Sanoku. Około 1/4 kwoty stanowią środki przeznaczone z Funduszu Pracy. Pozostałe 6,3 mln zł to pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego. Są różne formy aktywizacji osób bezrobotnych. Można starać się o staże, szkolenia, jednorazową dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, refundację wyposażenia lub doposażenie  stanowiska pracy, prace interwencyjne.

W styczniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sanoku było zarejestrowanych 6042 osoby. To o 244 więcej niż w grudniu 2013 roku i o 167 więcej w porównaniu do stycznia 2013.

Na koniec 2013 roku stopa bezrobocia w powiecie sanockim wynosiła 13,9 %. Jest to o wiele niższy współczynnik, w porównaniu do bezrobocia na Podkarpaciu (16,4%), ale też wyższy niż średnia ogólnopolska (13,4%).

Wybrane grupy bezrobotnych w powiecie sanockim
dane za: Powiatowy Urząd Pracy w Sanoku

13-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)