REKLAMA
REKLAMA

Rydarowicz Grupa Inwestycyjna wspiera sportowców i potrzebujących

Znany biznesmen z Jasła Robert Rydarowicz został oficjalnym sponsorem Mateusza Masternaka, byłego mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Informację tę ogłoszono oficjalnie podczas konferencji prasowej, która odbyła się w minioną środę 16 kwietnia w Hotelu Marriott w Warszawie.

Na konferencję przybyli licznie przedstawiciele ogólnopolskich mediów, redakcji sportowych i portali. Rangę imprezy podniosła obecność legendy polskiego boksu Dariusza Michalczewskiego, który przed kamerami podkreślał, że od wielu lat przyjaźni się z Robertem Rydarowiczem i jest bardzo zadowolony z tego, że biznesmen postanowił wspomóc rozwój kariery dobrze zapowiadającego się sportowca.

Pięściarz potrzebuje komfortu psychicznego do ciężkiej pracy i wyrzeczeń, a ten komfort zapewnia mu stałe źródło dochodu – mówił Dariusz Michalczewski.

W kuluarach Michalczewski opowiadał dziennikarzom, skąd wziął się pomysł na objęcie patronatu nad fundacją przez Mateusza Masternaka; było to podczas lutowego wyjazdy na narty, gdzie spotkali się Dariusz Michalczewski z fundatorami, Beatą Puchalik i Robertem Rydarowiczem. Rozmowy były kontynuowane podczas wizyty, jaką złożyli B. Puchalik i R. Rydarowicz Dariuszowi Michalczewskiemu w Gdańsku. Spotkanie odbyło się w weekend poprzedzający konferencję w Mariocie.

(Na zdjęciu od lewej: Marcin Mroczek, Mateusz Masternak, Dariusz Michalczewski, Beata Puchalik, Robert Rydarowicz, Rafał Patyra)

Mateusz Masternak uchodzi za nadzieję światowego boksu. W 2006 roku przeszedł do grona zawodowców, jest kilkakrotnym młodzieżowym mistrzem świata federacji WBC. Wkrótce będzie walczył o mistrzostwo świata w Monte Carlo.

Podczas tej samej konferencji doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Mateuszem Masternakiem z jednej strony a Beatą Puchalik i Robertem Rydarowiczem, fundatorami nowo powstałej fundacji z drugiej strony. Fundacja Wyrównane Szanse, której Mateusz został ambasadorem będzie niosła pomoc rodzinom wielodzietnym i zdolnym dzieciom z trudnych społecznie środowisk.

Jest mi bardzo miło, że po raz pierwszy zostaję twarzą fundacji. Myślę, że moje nazwisko dobrze się tu komponuje, bo też jestem z rodziny wielodzietnej, mam trzech braci i siedem sióstr, moglibyśmy razem stworzyć drużynę piłkarską. Wiem z własnego doświadczenia, że takim dzieciom jest przykro, gdy żyją na innym poziomie niż rówieśnicy – mówił Mateusz Masternak.

Beata Puchalik i Robert Rydarowicz przed kamerami deklarowali wspólnie, że chcą pomagać tak licznym na Podkarpaciu rodzinom w trudnej sytuacji finansowej a szczególnie zdolnym dzieciom, którym fundatorzy chcą pomóc w rozwijaniu swoich uzdolnień i pasji.

Imprezę prowadzili znani i lubiani Marcin Mroczek, aktor znany z kultowego serialu „M jak Miłość” i znany dziennikarz sportowy Rafał Patyra.

Tekst sponsorowany

10-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook