REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy łyżwiarze podsumowali niezwykle udany sezon (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta Sanoka, 11 kwietnia odbyło się spotkanie z łyżwiarzami toru długiego oraz krótkiego z sanockich klubów oraz trenerami. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy Burmistrza Sanoka dr Wojciecha Blecharczyka.

Spotkanie stało się okazją do podsumowania sezonu łyżwiarskiego, jednego z lepszych dla naszych sanockich łyżwiarzy. Starty zawodników i medale w Pucharze Świata Juniorów Piotra Michalskiego, świetne występy Piotra Nałęckiego w Viking Race oraz 19 medali podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Śląsk 2014, to nie lada wyczyn. W imieniu Burmistrza Sanoka i swoim gratulacje łyżwiarzom, trenerom oraz działaczom złożył zastępca Burmistrza Sanoka – Marian Kurasz, a także Przewodniczący Rady Miasta Sanoka – Jan Oklejewicz i radny Piotr Lewandowski.

Jesteśmy dumni, że mamy w Sanoku takich zdolnych, młodych sportowców. Wszyscy podziwiamy Wasz zapał do treningów, startów w zawodach, co przekłada się na liczne zwycięstwa. Dzisiejsze spotkanie to także dobra okazja do podziękowania nie tylko Wam – młodym sportowcom, ale także trenerom, działaczom – powiedział podczas spotkania Marian Kurasz, zastępca Burmistrza Sanoka.

Wiceburmistrz podkreślił, że Miasto w różnoraki sposób wspiera nie tylko łyżwiarzy, ale i inne dyscypliny sportu, m.in. poprzez stypendia sportowe, nagrody dla najzdolniejszych, ale także pomoc w organizacji treningów w mieście i poza nim. Dodał również, iż władze Sanoka są otwarte na wszelkie sugestie, prośby sportowców, którym starają się pomóc w miarę swoich możliwości.

W imieniu całego środowiska sanockich łyżwiarzy władzom miasta za wsparcie podziękował Romuald Kaszubowicz, Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa.

Dziękuję Panu Burmistrzowi za docenienie wkładu łyżwiarzy w promocję Sanoka i tej dyscypliny sportu. Jestem wdzięczny zawodnikom trenerom, prezesom sanockich klubów łyżwiarskich, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, a także naszym sponsorom, jak PGNiG, bez których łyżwiarstwo by nie istniało – dodaje R. Kaszubowicz.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

 

15-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook