REKLAMA
REKLAMA

Sanockie gimnazjalistki chcą spełnić marzenia i wyjechać na mistrzostwa Polski. Każdy może pomóc

SANOK. Uczennice Gimnazjum nr 1 w Sanoku i reprezentantki tej szkoły w unihokeju zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Polski do Elbląga. Wciąż potrzeba około 5 tys. zł, aby pokryć koszty związane ze startem. – Unihokej to ich wielka pasja. Udział w mistrzostwach byłby spełnieniem marzeń – mówi Paweł Stefański, dyrektor gimnazjum.

foto: Gimnazjum nr 1 w Sanoku

Mistrzostwa Polski szkół w unihokeju odbywają się co roku w Elblągu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku. Awans do zawodów można uzyskać na dwa sposoby: wygrać kwalifikacje (finał wojewódzki) lub skorzystać z miejsc przyznawanych przez organizatorów. To drugie rozwiązanie dotyczy reprezentantek Gimnazjum nr 1 w Sanoku, które nie uzyskały awansu do dalszego etapu eliminacji podczas zawodów powiatowych. W takiej sytuacji, sanocka „jedynka” nie może liczyć na dofinansowanie ze Szkolnego Związku Sportowego. Pieniądze musi zabezpieczyć szkoła.

Dziewczyny trenują systematycznie i z dużym zaangażowaniem. Stale robią postępy. Ich determinacja w dążeniu do celu sprawia, że chcemy dać im szansę wyjazdu na upragniony turniej. Niestety, w perspektywie olbrzymich kosztów związanych z funkcjonowaniem szkoły, nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich wydatków – tłumaczy Paweł Stefański, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Sanoku.

Szacowany koszt wyjazdu to 10 tys. zł. Na ten moment, udało się wygospodarować połowę potrzebnych środków. Unihokeistki chcą na własną rękę poszukać sponsorów, aby zebrać pozostałą część. Szkoła przygotowała specjalne pismo, z którym uczennice odwiedzają potencjalnych darczyńców. Dodatkowo, każdy kto chce pomóc gimnazjalistkom, może wpłacać pieniądze za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Po wejściu na stronę, wystarczy wpisać kod: 828tpe i zlecić przelew.

Wysiłki uczennic nie idą na darmo. Już udało się zorganizować przejazd autokarem w promocyjnej cenie.

Wierzę, że uda się zebrać potrzebne środki i spełnić marzenia naszych unihokeistek – mówi dyrektor gimnazjum.

Unihokejowa drużyna dziewcząt w Gimnazjum nr 1 w Sanoku trenuje od trzech lat. Cześć zawodniczek gra w żeńskim zespole Ciarko PBS Bank KH Sanok. Jak mówi dyrektor Paweł Stefański, grupę cechuje motywacja do pracy i niebywała zawziętość w dążeniu do osiągnięcia sportowego sukcesu. Z treningu na trening, dziewczyny podnoszą sportowe umiejętności. Tych, nie brakuje również unihokeistom „jedynki”, którzy od kilku lat należą do krajowej czołówki, a w 2012 roku stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski.

W 2014 roku zawody w Elblągu odbędą się w dniach 23-25 maja.

20-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)