REKLAMA
REKLAMA

Sanok buduje salę gimnastyczną

SANOK / PODKARPACIE. Już niedługo Miasto Sanok rozpocznie budowę sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 w Sanoku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w 2016 roku będą mogły się tam odbywać lekcje wychowania fizycznego.

Gimnazjum nr 2 w Sanoku to szkoła z tradycjami. W jej budynku dawniej mieściło się Gimnazjum Męskie, do którego chodziło wielu sławnych sanoczan. Jedną z bolączek placówki jest brak sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, dlatego tak ważna jest jej budowa. Warto dodać, że w szkołach sale gimnastyczne są miejscem, gdzie odbywają się nie tylko lekcje wychowania fizycznego, ale także zajęcia dodatkowe, akademie, przedstawienia, itp.
– Do tej pory lekcje wychowania fizycznego odbywały się w małej sali gimnastycznej, stworzonej z dwóch dawnych sal lekcyjnych lub na korytarzach, a w ciepłe dni na okolicznych boiskach. Nowa sala pozwoli nam sprawnie realizować wszelkie nasze działania, również te innowacyjne, które co roku opracowują nauczyciele wychowania fizycznego – mówi Wacław Bojarski, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 2 w Sanoku. – Warto dodać, że niedawno zawiązał się Komitet Honorowy Budowy Sali Gimnastycznej przy Gimnazjum, składający się z osób popierających tę inwestycję.

Władze Miasta wychodząc naprzeciw tym potrzebom, od lat czynią starania o budowę wspomnianej sali, które udało się sfinalizować w bieżącym roku. Sala będzie zlokalizowana na placu szkolnym, połączona z głównym budynkiem szkoły.
– Inwestycja ta jest niezwykle istotna z punktu widzenia potrzeb sportowych młodzieży szkolnej, podniesie jakość pracy dydaktyczno-wychowawczej szkoły. Budowana sala gimnastyczna będzie dobrze wyposażonym i przystosowanym dla osób niepełnosprawnych obiektem sportowym w dzielnicy Śródmieście w Sanoku, będzie mieć istotny wpływ na atrakcyjność szkoły, a także powiększy miejską bazę sportową
– mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Obiekt o całkowitej powierzchni użytkowej 480,70 m2 i wymiarach sali 24 m x 12 m, będzie składał się z jednej kondygnacji naziemnej i jednej kondygnacji podziemnej. Z poziomu parteru budynku na zewnątrz będą prowadziły dwa wyjścia: jedno z holu wejściowego oraz drugie z sali bezpośrednio na zewnątrz. W budynku zaprojektowano pomieszczenia, takie jak: piwnica, korytarz, umywalnie, szatnie, pomieszczenia gospodarcze, wiatrołap, salę sportową, magazyn sprzętu sportowego, pokój, szatnię i toaletę dla nauczycieli WF, a także toaletę i szatnię dla niepełnosprawnych. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych poprzez zaprojektowaną pochylnię.

Obok sali zostanie również wykonane ogrodzone boisko wielofunkcyjne (do siatkówki i koszykówki) o powierzchni 24 m × 15 m. Reszta otoczenia szkolnego zostanie zagospodarowana, wyłożona kostką betonową i obsiana trawą.

Szacowany koszt budowy całego kompleksu, po przetargu to około 2 mln 60 tys. zł. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

15-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook