REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Dzieci pod opieką pijanych rodziców

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci podejmowali trzy interwencje wobec nietrzeźwych rodziców, którzy sprawowali „opiekę” nad swoimi dziećmi. We wszystkich przypadkach funkcjonariusze przekazali dzieci pod opiekę najbliższej rodzinie. Materiały z tych zdarzeń zostały skierowane do sądu rodzinnego.

Policjanci przesłali także informacje do ośrodka pomocy społecznej.

W ostatnim okresie czasu na terenie Sanoka policjanci podejmowali trzy interwencje dotyczące niewłaściwie sprawowanej opieki nad dziećmi przez nietrzeźwych rodziców.

Pierwsza interwencja miała miejsce 15 listopada br. policjanci otrzymali informacje o awanturze domowej. Na miejscu badaniu na stan trzeźwości poddana została 41-letnia kobieta. Okazało się, że miała ponad 2,26 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie zajmowała się swoim 10-letnim synem. Chłopcem zaopiekowała się babcia.

Kolejna interwencja wobec tej samej kobiety miała miejsce w miniony czwartek. Dzielnicowy w trakcie obchodu rejonu postanowił sprawdzić, czy mieszkanka Sanoka w sposób prawidłowy opiekuje się synem. Niestety okazało się, że ponownie jest pijana. Badanie wykazało, że ma ponad 2,7 promila alkoholu. Również w tym przypadku dzieckiem zajęła się babcia.

Do trzeciej interwencji doszło w minioną niedzielę. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Sanoka nietrzeźwi rodzice opiekują się dziećmi. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali 31-letniego mężczyznę oraz jego 26-letnią żonę. Obydwoje znajdowali się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Policjanci zbadali ich stan trzeźwości. Okazało się, że 31-latek ma ma w organizmie ponad 3,1 promila alkoholu, natomiast jego żona miała 1,86 promila. W takim stanie rodzice zajmowali się czwórką swoich dzieci w wieku 2, 5, 6 i 7 lat. Małoletni zostali przekazani pod opiekę członka rodziny.

Materiały z opisanych interwencji zostały wysłane do Sądu Rejonowego III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sanoku, który zadecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnych rodziców. Policjanci o powyższych zdarzeniach poinformowali także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

źródło: KPP Sanok

foto: sxc.hu

25-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)