REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Otwarty konkurs ofert w dziedzinie sportu

SANOK / PODKARPACIE. Jak co roku, miasto Sanok zleca realizację niektórych zadań własnych w drodze konkursów ofert. Tak jest z zadaniami w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu. Do 31 marca br. kluby sportowe lub związki sportowe z siedzibą na terenie miasta Sanoka, mogą starać się o dotację na realizację ww. zadań.

Przedmiotem zgłaszanych projektów mogą być przedsięwzięcia i zadania, które służyć będą: poprawie warunków uprawiania sportu i zwiększeniu dostępności mieszkańców Miasta Sanoka do działalności sportowej, poprawie dostępności społeczności lokalnej do udziału w widowiskach sportowych i zaspokajaniu potrzeb społecznych poprzez integrowanie się kibiców, kreowaniu pozytywnego wizerunku Miasta Sanoka poprzez udział we współzawodnictwie sportowym. W tym roku Miasto na ww. działalność przeznaczy ok. 50 tys. zł dla dyscyplin takich jak: hokej, piłka nożna, lekkoatletyka, siatkówka, tenis ziemny i stołowy, łyżwiarstwo szybkie i short track, szachy, podnoszenie ciężarów, boks, unihokej.

Przy wyborze ofert będzie brane pod uwagę najefektywniejsze wykorzystanie przyznanych środków. Dotacja może zostać przeznaczona na określone dziedziny działalności, jak: realizacja programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w takich zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

Szczegółowe informacje na temat konkursu udzielane są przez Wydział Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji Urzędu Miasta Sanoka, Rynek 1, pokój nr 24/3, tel. 13 46 52 848.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

12-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook