REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Po 35 tys. zł odprawy dla burmistrza i starosty

Kończący pracę na stanowisku: burmistrza Wojciech Blecharczyk oraz starosty Sebastian Niżnik, mogą liczyć na niemałe odprawy. Zgodnie z ustawą, obaj panowie otrzymają równowartość trzymiesięcznej pensji. To nie wszystko. Urzędnicy są w trakcie obliczania ekwiwalentu za niewykorzystane dni urlopu. Stawka dzienna wynosi niekiedy nawet grubo ponad 500 zł.

Przegrane wybory, czy zmiany w podziale sił w Radzie Powiatu sprawiły, że odpowiednio Wojciech Blecharczyk i Sebastian Niżnik żegnają się z zajmowanymi stanowiskami. Nie oznacza to jednak, że przynajmniej przez najbliższe trzy miesiące pożegnają się z pieniędzmi, dotychczas pobieranymi w ramach wypłat. Byłemu burmistrzowi oraz staroście przysługują bowiem odprawy w wysokości trzymiesięcznych pensji.

W przypadku Wojciecha Blecharczyka szacowana wysokość odprawy to 35 460 zł.

Sebastian Niżnik otrzyma z kolei 34 560 zł.

Oprócz tego, każdemu z panów, jeśli nie wykorzystał w całości urlopu wypoczynkowego, należy się ekwiwalent. W niektórych przypadkach, stawka wynosi ponad 500 zł za dzień. Kwoty należnego ekwiwalentu będą znane w najbliższych dniach.

Podane kwoty są kwotami brutto.

06-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)