REKLAMA
REKLAMA

SEBASTIAN NIŻNIK: Wyraziłem swoje zaniepokojenie brakiem współpracy i aktywności w rozwiązywaniu problemów (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. – W piśmie do Komendanta Wojewódzkiego Policji  nadinspektora Zdzisława Stopczyka, wyraziłem swoje zaniepokojenie brakiem współpracy, niezbędnego zaangażowania i aktywności w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez mieszkańców powiatu sanockiego

za pośrednictwem starostwa, a dotyczących ruchu drogowego i działań prewencyjnych realizowanych przez sanocką policję – tak starosta sanocki, Sebastian Niżnik komentuje decyzję o odwołaniu inspektora Mirosława Pawełko z funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

– Powiat sanocki konsekwentnie inwestuje w poprawę jakości dróg, jednak nasze działania są niweczone przez  notoryczne łamanie ograniczeń tonażu przez pojazdy ciężarowe. Prowadzone przez policję kontrole mają charakter incydentalny, co nie znajduje przełożenia na ograniczenie tego procederu – dodaje starosta.

Skarga starosty na komendanta, okazała się skuteczna bo 11 styczna zdecydowano o odwołaniu inspektora Pawełko.

Czemu mają służyć ciągłe zmiany na tym stanowisku? Policja nie komentuje sprawy. Kiedy poznamy nazwisko nowego komendanta?
– Poinformujemy Państwa, gdy zapadnie decyzja – usłyszeliśmy dzisiaj od rzecznika prasowego Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, komisarza Pawła Międlara.

Przypomnijmy. Inspektor Mirosław Pawełko pełnił funkcję komendanta powiatowego policji w Sanoku od 17 sierpnia 2012 roku. Wcześniej, przez 2 lata pracował na tym samym stanowisku w Stalowej Woli. W tej samej komendzie, przez 19 lat był zastępcą komendanta. Pawełko służy w policji od 1983 roku.

red.

20-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)