REKLAMA
REKLAMA

Sportowy sukces sanockich szkół. Jesteśmy najlepsi na Podkarpaciu! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2013/2014. Od trzech lat klasyfikacja szkół odbywa się pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano aż 701 szkół podstawowych. Historyczny sukces odnieśli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, zajmując pierwsze miejsce. „Jedynka” zajmowała czołowe miejsca w województwie w takich dyscyplinach jak: unihokej, łyżwiarstwo szybkie, szachy drużynowe, gimnastyka, koszykówka, czwórbój lekkoatletyczny i pływanie. Wszechstronność szkoły i wysoki poziom zadecydowały o zwycięstwie w województwie.

Tuż za „Jedynką” na drugim miejscu sklasyfikowano Szkołę Podstawową nr 4 w Sanoku, a więc można powiedzieć o sanockiej dominacji.

W zawodach Licealiady czwarte miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku.

W kategorii gmin za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży sklasyfikowano 160 gmin. Tutaj trzecie miejsce w województwie zajęło Miasto Sanok.

Prowadzona była również klasyfikacja powiatów. Wszystkie 25 powiatów brało udział w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów drugie miejsce zajął powiat sanocki.

Były też nagrody indywidualne. Nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku Roman Lechoszest otrzymał od Zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie dyplom ,,Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego”.

źródło: materiały nadesłane

31-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook