REKLAMA
REKLAMA

Sukces String Trio z Sanoka

8-9 grudnia Centrum Edukacji Artystycznej organizowało Makroregionalne Przesłuchania zespołów kameralnych szkół muzycznych II stopnia. W PSM w Jarosławiu zaprezentowało się 21 zespołów z regionu podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.

Sanocką Szkołę Muzyczną reprezentowały aż trzy zespoły. Duży sukces osiągnął zespół prowadzony przez Iwonę Bodziak, Grażynę Dziok i Mariusza Tobiasiewicza.

String Trio tworzą Zuzanna Dulęba – skrzypce Maria Korzeniowska – gitara i Karol Wiciński – altówka. Za brawurowe wykonanie swojego programu młodzi muzycy otrzymali 22 punkty i awansowali do finału konkursu, który odbędzie się w styczniu w Warszawie.

Pozostałe dwa tria prowadzone przez Dorotę Zubel, Wiesława Brudka i Janusza Ostrowskiego także zaprezentowały się bardzo dobrze. Należy podkreślić, że w jury zasiadali znakomici kameraliści, profesorowie Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

materiały nadesłane

15-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)