REKLAMA
REKLAMA

Sukces X Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Dzieci Gór i Dolin” w Niebocku (ZDJĘCIA)

Na Stadionie Sportowym w Niebocku odbył się X Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Dzieci Gór i Dolin” pod Honorowym Patronatem Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Tadeusza Pióro, w którym udział wzięło ponad 150 tancerzy z 5 krajów.

Występy zespołów rozpoczęły się już w piątek, gdzie młodzi tancerze z Ukrainy i Białorusi zaprezentowali swoje tańce przed Urzędem Gminy w Dydni, natomiast najbardziej liczna 50-osobowa grupa z Gruzji wystąpiła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie robiąc ogromne wrażenie.

Festiwal rozpoczął się w sobotę o godz. 19, krótką prezentacją każdego z zespołów oraz zaprezentowaniem dwóch tańców przez każdą z grup. Kulminacją całego festiwalu była niedzielna Gala Finałowa, na której swoje tańce zaprezentowały zespoły: „Mtatsminda” – Batumi – Gruzja, „Krynichka” – Brześć – Białoruś, „Dyvograj” – Brody – Ukraina, „Sabinik” – Sabinov – Słowacja, „Markusy” – Markowa – Polska oraz gospodarz festiwalu Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” z Niebocka.

Po uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym w Niebocku i pięknym wielobarwnym przemarszu każdy z zespołów pieśni i tańca zaprezentował  po 4 tańce wywodzące się ze swojego kraju. Największe wrażenie na licznej widowni zgromadzonej na trybunach Stadionu Sportowego w Niebocku zrobili młodzi tancerze z Gruzji, którzy swoimi żywiołowymi tańcami zebrali gromkie brawa. Każdy z zespołów pokazał bardzo wysoki poziom taneczny oraz na zakończenie festiwalu otrzymał pamiątkowe upominki od organizatorów festiwalu wręczane przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni Jacka Adamskiego, wójta gminy Dydnia Jerzego Ferdynanda Adamskiego oraz wicestarostę powiatu brzozowskiego Janusza Dragułę.

Akcentem kończącym X Międzynarodowy Festiwal była kolacja wraz z dyskoteką dla wszystkich uczestników zorganizowana w Hotelu Kmicic w Czerteżu. X Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Dzieci Gór i Dolin przeszedł już do historii, za rok kolejna okazja do ukazania jak ważna jest tradycja i wymiana kulturowa obszarów Europy wschodniej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

foto: GOK Dydnia

źródło: materiały nadesłane

04-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)