REKLAMA
REKLAMA

Zaroi się od żmij – ŻMIJOWISKO 2014

„Żmijowisko” to cykliczna impreza odbywająca sie od 2007 roku w Bieszczadach w Ustrzykach Górnych na terenie Zajazdu „Pod Caryńską”. Pomysłodawcami oraz organizatorami imprezy są Jacek oraz Grzegorz – zespół folk’owy Żmije.

Celem imprezy jest promocja Bieszczadów, zespołów muzycznych, muzyków solowych oraz twórców ludowych związanych z tym zakątkiem Polski oraz dobra zabawa.

Podczas imprezy nie licząc występów zespołów muzycznych i muzyków solowych prowadzone są również inne działania np:
– pokazy sztuki wikliniarskiej Tadeusza Międlara,
– spotkania z podróżnikami,
– prelekcje (pisanie ikon, rzeźba),
– szkolenia alpinistyczne i wspinaczkowe
– pokazy fotografii górskiej i nie tylko.

Na Żmijowisku występowali między innymi: Słodki Całus Od Buby, Na Drabini, Wołosatki, Tabascoo, Freeband, Widymo, Marcepan i Marecki, Żmije, Maniu i Zulus i wielu innych, którzy pojawili się na chwilę na naszej scenie po zejściu ze szlaku. Swoje rękodzieło prezentowali między innymi: Tadeusz Międlar (wiklina) oraz Dorota Zielińska (malarstwo) Prelekcje podróżnicze: Jurek Tomala członek Grupy Wyprawowej 40+, ratownik GOPR Wykłady: Bieszczadzka Grupa GOPR, Prowadzący: Marek Łuczycki, dźwiękowiec

W piątek 04.07. około godziny 19.30 w Zajeździe Pod Caryńską w przed dzień Żmijowiska’14 będzie można posłuchać zamiast folku z pogranicza, równie pięknej poezji śpiewanej w wykonaniu Pawła Czekalskiego. W godzinach wieczorowych spodziewamy się również przyjazdu kapeli z Ukrainy „Mocni Bojky”, którzy mamy nadzieje zaszczycą nas również chwilą występu na scenie i zapowiedzą kolejny dzień Żmijowiska.

Sobota będzie obfitowała w wiele atrakcji. Na zakończenie wystąpi folkowa grupa Żmije. Z przyjemnością informujemy, że podczas tegorocznego Żmijowiska odbędzie się degustacja świetnego piwa regionalnego uważonego na tę właśnie okazję w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. Piwo zaopatrzone będzie w specjalną okolicznościową etykietę. I będzie nosić nazwę Zajazdowe Zapraszamy na Żmijowisko – Jacek & Grzegorz.

materiały nadesłane
foto: Marek Łuczycki

04-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)