REKLAMA
REKLAMA

Syryjczycy złapani na zielonej granicy. Chcieli dostać się do Europy Zachodniej

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Huwnikach zatrzymali sześcioro obywateli Syrii, którzy dokonali nielegalnego przekroczenia granicy państwa z Ukrainy do Polski.

W miniony weekend pięciu mężczyzn i kobieta w wieku od 19 do 30 lat przekroczyli granicę idąc pieszo z Ukrainy do Polski. Około północy zostali zatrzymani w okolicy miejscowości Sierakośce, pół kilometra od granicy polsko-ukraińskiej. Z uwagi na zły stan zdrowia Syryjczyków (osłabienie i wychłodzenie organizmu) funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Jeden z Syryjczyków został odwieziony do przemyskiego szpitala, pozostali otrzymali doraźną pomoc medyczną.

Zatrzymani posiadali syryjskie dokumenty tożsamości. Wyjaśnili, że celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej. Tam mają swoich znajomych. Posiadali ciepłą odzież i obuwie na zmianę. Na podróż dysponowali kwotą 1000 dolarów łącznie.

W trakcie wyjaśnień, złożyli wnioski o nadanie statusu uchodźcy i zostali skierowani do ośrodka recepcyjnego dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej – Dębaku.

Jest to druga grupa imigrantów z Syrii zatrzymana od stycznia br. na granicy polsko-ukraińskiej.

źródło: BiOSG

25-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)