REKLAMA
REKLAMA

14-letni motorowerzysta potrącony przez samochód. Rozpoczyna się sezon na ,,dwukołowców”

LESKO / PODKARPACIE. Policjanci apelują do kierowców o zwracanie bacznej uwagi na rowerzystów i motorowerzystów. Jest to istotne zwłaszcza teraz, kiedy w ciepłe dni zwiększa się liczba tych pojazdów na drogach. Niestety, dochodzi również do zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów.

W piątkowe popołudnie do kolizji z udziałem motorowerzysty doszło w miejscowości Łączki. 14-latek na motorowerze marki Zipp podczas wykonywania skrętu w lewo został potrącony przez samochód. Ładą Samarą kierował 65-letni mieszkaniec Średniej Wsi. Jak ustalili policjanci, współwinnymi spowodowania kolizji byli obaj jej uczestnicy, gdyż  nie zachowali szczególnej ostrożności na drodze. Na szczęście 14-latek  nie odniósł żadnych obrażeń.

Należy pamiętać, że rowerzyści i motorowerzyści należą do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że w razie kolizji z pojazdami są znacznie bardziej narażeni na urazy. Dlatego niezbędne jest zwracanie szczególnej uwagi na tych uczestników ruchu, tym bardziej, że wśród nich jest wiele dzieci i ludzi starszych.

źródło: KPP Lesko,
foto: sxc.hu

25-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)