REKLAMA
REKLAMA

14-letni motorowerzysta potrącony przez samochód. Rozpoczyna się sezon na ,,dwukołowców”

LESKO / PODKARPACIE. Policjanci apelują do kierowców o zwracanie bacznej uwagi na rowerzystów i motorowerzystów. Jest to istotne zwłaszcza teraz, kiedy w ciepłe dni zwiększa się liczba tych pojazdów na drogach. Niestety, dochodzi również do zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów.

W piątkowe popołudnie do kolizji z udziałem motorowerzysty doszło w miejscowości Łączki. 14-latek na motorowerze marki Zipp podczas wykonywania skrętu w lewo został potrącony przez samochód. Ładą Samarą kierował 65-letni mieszkaniec Średniej Wsi. Jak ustalili policjanci, współwinnymi spowodowania kolizji byli obaj jej uczestnicy, gdyż  nie zachowali szczególnej ostrożności na drodze. Na szczęście 14-latek  nie odniósł żadnych obrażeń.

Należy pamiętać, że rowerzyści i motorowerzyści należą do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że w razie kolizji z pojazdami są znacznie bardziej narażeni na urazy. Dlatego niezbędne jest zwracanie szczególnej uwagi na tych uczestników ruchu, tym bardziej, że wśród nich jest wiele dzieci i ludzi starszych.

źródło: KPP Lesko,
foto: sxc.hu

25-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)