REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Tadeusz Pióro rezygnuje z poparcia Alicji Wosik? Czy Grażyna Borek zostanie nową wicewojewodą?

SANOK. W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski o rzekomej ofercie Alicji Wosik złożonej Władysławowi Ortylowi, polegającej na objęciu przez wicewojewodę wysokiego stanowiska w mieście lub powiecie, w zamian za poparcie Tadeusza Pióro w walce o fotel burmistrza Sanoka. Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić kandydat na gospodarza miasta odrzucił wsparcie w tej formie.


Powyborcze przymiarki poprzedzające rozpoczęcie pracy przez nowo wybranych trwają w najlepsze. Przeprowadzane są setki mniej lub bardziej wiążących rozmów. Wkrótce powinniśmy poznać rezultaty w postaci, nierzadko nowych i być może dla wielu zaskakujących, koalicji.

Żyjący jeszcze w wyborczej rzeczywistości Sanok, storpedowała wiadomość o ewentualnej możliwości przejścia Alicji Wosik, kandydatki na burmistrza Sanoka, z PSL-u do PiS-u. O sprawie rozpisują się lokalne media.

Alicja Wosik nie była i nie będzie członkinią PiS – mówi Wojciech Pruchnicki, koordynator wyborczy PiS na powiat sanocki.

Sama zainteresowana również nie potwierdza możliwości wystąpienia takiego scenariusza.

Nie wypisałam się z Polskiego Stronnictwa Ludowego i nie zapisałam do żadnego innego ugrupowania – zdaje się ucinać wszelkie spekulacje Alicja Wosik.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Alicja Wosik spotkała się z Władysławem Ortylem i złożyła propozycję, która zakładała objęcie jednej z czołowych ról w Urzędzie Miasta lub Starostwie Powiatowym, w zamian za poparcie Tadeusza Pióro walczącego w drugiej turze o fotel burmistrza Sanoka. Kandydat PiS nie zgodził się jednak na takie wsparcie stąd oferta została odrzucona.

Wosik, która uzyskała 17% poparcia sanoczan startowała również w wyborach do Rady Powiatu i zdobyła mandat. Warto zaznaczyć, że po zmianach na najwyższym krajowym szczeblu, wojewodowie i wicewojewodowie złożyli rezygnację (trwa trzymiesięczny okres, po którym nowy premier przyjmie rezygnację lub przedłuży okres funkcjonowania na stanowisku), dlatego też jeśli była wiceburmistrz Zagórza nie zostanie ponownie nominowana do pracy w Urzędzie Wojewódzkim lub radni nie zdecydują o powierzeniu jej funkcji starosty, na horyzoncie może pozostać funkcja radnego powiatowego.

Pojawiają się również pierwsze sygnały dotyczące osoby, która mogłaby zastąpić obecną wicewojewodę. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że prestiżową funkcję mogłaby objąć Grażyna Borek, prezes Powiatowego Zarządu PSL w Sanoku.

1 kwietnia mam imieniny i na razie traktuje takie spekulacje, właśnie jako prima aprillisowy żart. Niemniej jednak jest mi miło, gdyż sam fakt pojawienia się takiej plotki świadczy o docenieniu wykonywanej przeze mnie pracy – mówi Grażyna Borek.

Być może już wkrótce dowiemy się więcej o opisanych wątkach. Być może jutro (sobota), Alicja Wosik zwoła konferencję prasową podsumowującą wybory. Spotkanie z dziennikarzami miało się odbyć we wtorek i w piątek, ale ze względu na przedłużone prace Państwowej Komisji Wyborczej termin przesunięto.

22-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)