REKLAMA
REKLAMA

Uciekał przed policjantami, stracił prawo jazdy

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Motocyklista, który na trasie do Soliny nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, stracił prawo jazdy. 25-latek podczas brawurowej ucieczki, stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie i swojej pasażerki, ale i dla innych kierowców. Młody człowiek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę w samo południe. Policjanci prowadzili kontrole drogowe w miejscowości Uherce Mineralne, a ruch tego dnia był wyjątkowo nasilony. Wielu mieszkańców i turystów korzystających z pięknej pogody jechało w stronę Jeziora Solińskiego. Gdy policjanci zauważyli motocyklistę, który poruszał się z nadmierną prędkością, zmierzyli ją radarem. Okazało się, że kierowca sportowego suzuki ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, gdyż w obszarze zabudowanym miał ponad 100 km/h. Gdy policjant dał motocykliście sygnał do zatrzymania, ten zaczął uciekać.

Podczas podjętego pościgu policjanci widzieli, jak motocyklista wiele razy w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego, łamie przepisy. Wyprzedzając samochody na zakrętach, zmuszał ich kierowców do gwałtownego hamowania. Motocyklista został zatrzymany w miejscowości Bóbrka. 25-letni mieszkaniec gminy Bukowsko, wiózł jako pasażerkę 20-letnią mieszkankę Sanoka.

Policjanci za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Teraz sąd zadecyduje, jaką karę za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i popełnione na drodze wykroczenia poniesie młody człowiek.

KPP Lesko
foto: sxc.hu

05-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)