REKLAMA
REKLAMA

Ukraińcy mieli pracować w Przemyślu, a wybierali się do Hiszpanii

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku, podczas prowadzonej wczoraj kontroli drogowej, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyłudzili wizy pracownicze aby wyjechać do Hiszpanii.

Dwóch obywateli Ukrainy w wieku 21 lat i 19 lat, podróżowało samochodem osobowym marki Mercedes. Funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy zatrzymali ich do kontroli w okolicy Dukli, przedstawili wizy pracownicze. Obligowały ich one do podjęcia pracy w jednej z firm znajdujących się w Przemyślu. Jednak podczas składanych wyjaśnień, Ukraińcy przyznali, że nie maja zamiaru dotrzeć do Przemyśla lecz … do Hiszpanii.

Komendant Placówki SG w Sanoku unieważnił obie wizy oraz wydał dwie decyzje o zobowiązaniu do powrotu na teren Ukrainy w terminie 15 dni z zakazem ponownego wjazdu do Polski przez okres 6 miesięcy.

Ponadto Ukraińcom przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 264 § 2 kk. tj. przekroczenie granicy państwa wbrew przepisom prawa poprzez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza Straży Granicznej co do celu i okoliczności planowanego pobytu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

11-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)