REKLAMA
REKLAMA

Uwaga kierowcy! Dziś policyjna akcja ,,Telefon”

PODKARPACIE. Reakcja na nieprzepisowe korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących jest celem dzisiejszych działań podkarpackiej Policji drogowej. To powszechnie popełniane przez wielu kierowców wykroczenie, bardzo niebezpieczne, odciągające jego uwagę od sytuacji na drodze.

Działania rozpoczęły się o godzinie 6, potrwają do godziny 22. Policjanci bardzo często ujawniają to wykroczenie, bardzo często są świadkami niebezpiecznych sytuacji prowkowanych przez kierowców, którzy prowadzenie samochodu łączą np. z pisaniem sms-a czy sprawdzaniem skrzynki mailowej w smartfonie.

Policja przypomina: zgodnie z prawem o ruchu drogowym „kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”.

Za naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku grozi mandat karny w kwocie 200 złotych, kierowca otrzymuje również 5 punktów karnych.

źródło: KWP,
foto: sxc.hu

25-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)