REKLAMA
REKLAMA

W 96. rocznicę Niepodległości. Przybyli ułani pod okienko…

TREPCZA / PODKARPACIE.  Uroczystości rocznicowe święta Niepodległości z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczęły się już w piątek 7 listopada br. w Zespole Szkół konkursem wiedzy historycznej o Ojczyźnie.

We wtorkowy wieczór 11 listopada br. o godz. 17:00 kolejny już raz z tej okazji gościnna „Przystań JPII” zaprasza na wieczór pieśni patriotycznych, wojennych i żołnierskich. Wspólny śpiew niezapomnianych melodii poprzedzi Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiana w miejscowym kościele oraz złożenie kwiatów, zapalenie świateł pamięci i modlitwa za poległych przy Pomniku Niepodległości na placu przykościelnym.

Być może dodatkową atrakcją spotkania przy pomniku stanie się obecność „Naczelnika na Kasztance”, który odczyta krótką odezwę do Rodaków. Taka „żywa” lekcja historii zapada głęboko  w pamięć nie tylko najmłodszych uczestników uroczystości.

FOTO. Skromny , ale wymowny pomnik z Orłem Niepodległości i pamiątkową tablicą usytuowany pod krzyżem upamiętnia wszystkich, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

materiały nadesłane

10-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)