REKLAMA
REKLAMA

W DZIĘKCZYNIENIU ZA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II

SANOK / PODKARPACIE. Kanonizacja Papieża Jana Pawła II to wielkie wydarzenie dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Pragniemy w naszym Mieście – Sanoku, którego Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem, włączyć się także w to dziękczynienie.

We wszystkich parafiach archiprezbiteratu sanockiego będziemy chcieli przeżyć ten dzień w niedzielę 1 czerwca, jako nasz lokalny Dzień Dziękczynienia za Dar Kanonizacji Jana Pawła II. Zwieńczeniem tego dnia będzie wieczorny koncert „Świętość Darem Miłosierdzia” 1 CZERWCA – o godz. 19:30 na SANOCKIM RYNKU.

Szczególnym znakiem obecności Św. Jana Pawła II będą Jego Relikwie oraz Święty Krzyż z ostatniego Wielkiego Piątku 2005 r.
Gościem honorowym Koncertu będzie Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie wybrano jako cud do Kanonizacji Jana Pawła II.

Koncert w wykonaniu: Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” z Poznania, który koncertuje od 2003 i ma  w swoim dorobku setki koncertów w kraju a także za granicą (USA-Chicago, Kanada-Roy Thomson Hall, w Toronto, Ukraina-Katedra Lwowska, Francja, Światowe Dni Młodzieży w Madrycie-2011). Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Symfoniczna z Zamościa. Gośćmi specjalnymi Koncertu będą znani polscy wokaliści: Marek Bałata i Janusz Szrom. Chór koncertu – „Młodzi Jana
Pawła II”, tworzyć będzie młodzież Sanoka oraz wielu miejscowości naszej archidiecezji, a nawet młodzież z różnych stron Polski.

Koncert odbędzie się pod patronatem Metropolity Przemyskiego Ks. Abpa Józefa Michalika, Burmistrza Miasta Sanoka oraz Starosty Powiatu Sanockiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania i duchowego dziękczynienia Bogu, za dar Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Przynieśmy tego wieczoru ŚWIECE, które symbolicznie zapalimy o godz. 21:37 – w GODZINIE ŚWIĘTOŚCI.

Naszą obecnością włączmy się w to dziękczynienie za Dar Świętości Jana Pawła II.

26-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)